Stanowisko Rady Programowej

0
433

Posiedzenie Rady Programowej Radia Szczecin było dość burzliwe. Na posiedzenie zgłoszono 3 uchwały. Rada Programowa liczy 15 członków. Członkowie Rady głosowali pierwszą propozycje – apel do prezesa Radia Szczecin o odwołanie Duklanowskiego z funkcji redaktora naczelnego. 7 członków Rady było za przyjęciem uchwały, 8 zagłosowało przeciw. Druga uchwała zgłoszona przez Ewę Chmielewską wzbudziła dużą dyskusję. Niektórzy członkowie z rekomendacji PiS chcieli zmieniać treść uchwały. Nie udało im się. Uchwała została poddana pod głosowanie. 8 członków Rady zagłosowało za, 7 było przeciw. Uchwała została przyjęta. Jest to oficjalne stanowisko Rady Programowej. W uchwale czytamy:

„Rada Programowa jako organ opiniodawczo – doradczy Radia Szczecin w sprawach programowych, krytycznie ocenia sposób i czas przygotowania materiału przez Redaktora Naczelnego Tomasza Duklanowskiego z dnia 29.12.2022 r. Ujawnienie informacji umożliwiających identyfikację dzieci ofiar przemocy seksualnej to nieodpowiedzialność, która nie powinna mieć miejsca. Dziennikarstwo to misja, a materiał dotyczący dzieci wymaga szczególnej troski i wrażliwości, której w tym materiale zabrakło”.

Treść całej uchwały:

Żenująca była propozycja uchwały przygotowana przez przewodniczącego Rady Programowej Marka Rudnickiego, Małgorzatę Kosztyłę i Mariusza Brzostka. W przypadku tej uchwały 7 osób było za, 7 przeciw i 1 osoba się wstrzymała.

Poniżej prezentujemy w/w 2 uchwały nieprzyjęte Rady Programowej:

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here