Życzymy Wam zdrowia

0
791

Kiedyś byłoby zwykłe wesołych świąt. Dzisiaj chyba tego nie potrzebujemy. Ważniejsze jest zdrowie i nadzieja.

Szanowni Czytelnicy Monitora Szczecińskiego, dziękujemy, że z nami jesteście. Komentujecie i udostępniacie nasze teksty, czy materiały filmowe. Dzięki temu zdarzają się miesiące, że docieramy z naszymi materiałami do 70-80 tysięcy odbiorców. Stronę www.monitorszczecinski.pl wspiera strona Facebook, która ma już ponad 5 tysięcy osób lubiących. To dla nas duże zaufanie i zobowiązanie.

Święta Bożego Narodzenia to koniec trudnego roku. Dla wielu z nas. Przede wszystkim ze względu na covid. Nasze życie się zmieniło. Zupełnie inaczej musieliśmy funkcjonować. W tym roku odszedł od nas nasz Przyjaciel z którym tworzyliśmy Monitor Szczeciński – Wojciech Baca Hawryszuk. To była wielka strata. Od początku stycznia tego roku współpracuje z nami Rafał Jesswein, dziennikarz o niekwestionowanym dorobku i bardzo dobrym warsztacie dziennikarskim. Jego teksty są w czołówce wśród tych najbardziej czytanych. Współpracujemy z prof. dr hab. Tadeuszem Gadaczem, publikujemy teksty Jarosława Makowskiego, który ostatnio (ponownie) został szefem Instytutu Obywatelskiego. Dołączył do nas ze swoimi tekstami i pomysłami Przemek Kowalewski. W Monitorze pojawił się także o. Tomasz Dostatni OP. Znany i ceniony dominikanin. Co 10 dni publikuje u nas swoje felietony „Zza klasztornej bramy – Szczecin”, czasami nagrywamy rozmowy video, współpracujemy też przy nagraniu Jego vloga Otwarta Brama. Pisze do nas wiele osób. Łamy Monitora Szczecińskiego są otwarte. Niektórzy mają nam to za złe, że publikujemy różne głosy, różnych osób. Ale tak wygląda dziennikarstwo. Już zapominamy, że przed PiS-em były wolne, niezależne media.

Dla nas największą wartością była i jest swobodna wymiana poglądów. Nie postawa klakiera, ale dyskusja i argumenty. Wydawało się, że przestrzeni do takiej debaty jest coraz mniej, ale sukces np. OKOpress pokazuje, że niezależne media, mimo wszystko, mogą być ważnym elementem lokalnej świadomości obywatelskiej i postaw demokratycznych.

Szanowni Państwo, Czytelnicy Monitora Szczecińskiego – życzymy Wam zdrowia, uśmiechu i dystansu. Są rzeczy na które mamy wpływ i są takie na które nie mamy żadnego wpływu. Koncentrujmy się na tym, co od nas zależy – gest wobec bliskich, rodziny, wspólna rozmowa, przeczytanie dobrej książki. Życzymy Państwu wiele drobnych radości w te świąteczne dni. Wszystkiego najlepszego i spełnienia marzeń.

Redakcja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here