Ziobro „przykrywa” Obajtka atakiem na prof. Grodzkiego

0
693

Prokuratura Regionalna w Szczecinie zawnioskowała do Senatu o uchylenie immunitetu Marszałka tej Izby. Prokuratura Krajowa poinformowała, iż śledczy chcą przedstawić Tomaszowi Grodzkiemu cztery zarzuty korupcyjne z lat 2006, 2009 i 2012.

Wniosek dotyczy „podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich w czasie, gdy Tomasz Grodzki był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej”.

Wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu nie ma w ogóle charakteru merytorycznego. Mamy do czynienia od kilkunastu dni z aferą Daniela Obajtka, która jest największą chyba w historii PiS, bo ręczył za tę osobę osobiście Jarosław Kaczyński. Tego typu afera wymaga przykrycia jak największą kołdrą. Widocznie uznano, że największą kołdrą może być wyłącznie marszałek Grodzki, który jako przedstawiciel opozycji sprawuje najważniejszą funkcję – tak o wniosku prokuratury mówi dziennikarzowi RMF FM mecenas Jacek Dubois, pełnomocnik Tomasza Grodzkiego.

Wydaje mi się, że ten wniosek ma tyle wspólnego z merytoryką, co cofnięcie aktu oskarżenia aktu oskarżenia, przeciwko prezesowi Obajtkowi – dodaje adwokat – Myśmy w tej sprawie składali o wnioski o popełnieniu przestępstwa i zawiadamianiu o nieprawdziwych czynach. Dostarczyliśmy prokuraturze dowodów, że nieznani mężczyźni chodzili po Szczecinie, proponując ludziom pieniądze za pomówienie pana marszałka o przyjęcie korzyści majątkowych. Wskazaliśmy cały mechanizm, że jest to akt czysto polityczny. Nasze zawiadomienia były szybko przez prokuraturę umarzane, nie doszło do ustalenia mężczyzn, którzy proponowali pieniądze. (…). Traktujemy to jako wniosek polityczny, myślę, że merytorycznie go zmasakrujemy, jak tylko będziemy mieli możliwość zapoznania się z nim.

Marszałek Grodzki wielokrotnie podkreślał, że „nigdy nie domagał się od pacjentów pieniędzy”. Złożył prywatne akty oskarżenia przeciwko redaktorowi naczelnemu „Gazety Polskiej” Tomaszowi Sakiewiczowi, reporterowi Radia Szczecin Tomaszowi Duklanowskiemu oraz szefowi portalu tvp.info Samuelowi Pereirze. Wszyscy publicznie zarzucali mu przyjęcie łapówek. W jednym z numerów „Gazety Polskiej” dodatkiem była koperta i specjalna replika banknotu z wizerunkiem marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. „Gazeta Polska” zachęcała do wysyłania banknotu Grodzkiemu.

Komentarze polityków

Jestem absolutnie przekonany o uczciwości Marszałka Tomasza Grodzkiego. Znam go od lat i wiem, jakim jest lekarzem, a przede wszystkim – człowiekiem. To wyłącznie polityczny atak prokuratury Ziobry – napisał na swoim FB przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

Magdalena Kochan, senator z naszego okręgu na pytanie PRS jak się zachowa gdy dojdzie do głosowania nad uchyleniem immunitetu Grodzkiemu, odpowiedziała jednoznacznie: Ja będę na pewno przeciwko uchyleniu immunitetu. Ten immunitet ma chronić między innymi osoby, takie jak pan profesor, jak ja i każdy z senatorów i 460 posłów, przed nieprawnym, niesłusznym oskarżeniem.  

Sprawę skomentował również lider PO w regionie Sławomir Nitras: Ziobro próbuje przykryć Obajtka atakiem na marszałka Grodzkiego. Niewiarygodne, ale bardzo charakterystyczne dla tej sitwy.

Przemek Kowalewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here