Zbliża się debiut „szczecińskiej” telewizji Biznes24

0
394

Utworzona przez szczecinianina Michała Winnickiego telewizja Biznes24 wystartuje już w piątek 20 marca br., podał portal Wirtualne Media. Nowa telewizja poszukuje dziennikarzy ekonomicznych, również w Szczecinie.

Jak już informowaliśmy uruchomienie w marcu br. całodobowego, biznesowego kanału telewizyjnego zapowiedzieli Michał Winnicki ze Szczecina oraz znany dziennikarz ekonomiczny Roman Młodkowski. Telewizja Biznes24 rozpocząć ma od nadawania kilku godzin programu dziennie, ale docelowo przez całą dobę emitować będzie dane rynkowe, transmitować otwarcie i zamknięcie giełdy, audycje o charakterze poradnikowym, edukacyjnym i dokumentalnym. Poza stałą redakcją Biznes24 ma mieć sieć korespondentów w całej Polsce.

Za organizację siedziby stacji, za ofertę programową i zespół redakcyjny odpowiada Roman Młodkowski. To jeden z najbardziej doświadczonych dziennikarzy ekonomicznych w Polce. Był autorem emitowanego przed laty programu „Fakty, ludzie, pieniądze TVN”, współtwórcą TVN24 i twórcą TVN CNBC. Po rozstaniu z Grupą TVN (2013 r.) wprowadził na rynek serwis Business Insider, odpowiadał za rozwój miesięcznika „Forbes”, kierował redakcją Onet Biznes.

Poza stałą redakcją Biznes24 ma mieć sieć korespondentów w całej Polsce. Kilka dni temu opublikowano ogłoszenie rekrutacyjne. Telewizja Biznes24 poszukuje m.in. w Szczecinie redaktora – producenta: osoby doświadczonej w dziennikarstwie biznesowym lub pracy w newsroomie telewizyjnym, zainteresowanej gospodarką, biznesem i rynkami. Praca – na dwie zmiany, ale z wolnymi weekendami.

Specjaliści z rezerwą oceniają szanse powodzenia nowego projektu. Ryzyko wynika z faktu, iż zainteresowani specjalistycznymi treściami biznesowymi, w tym gracze giełdowi, od dawna korzystają głównie z internetu. Atutem nowej stacji jest nazwisko Romana Młodkowskiego – dziennikarza o niekwestionowanym dorobku i autorytecie w zakresie dziennikarstwa biznesowego. Zwraca się jednak uwagę na fakt, że realizowane wcześniej z jego udziałem projekty (TVN 24 BiS czy TVN CNBC) nie zakończyły się sukcesem i zniknęły z rynku. Prowadzone przez Michała Winnickiego stacje (m.in. Power TV, Nuta.TV, Top Kids, Top Kids Junior Music, Adventure HD, To!TV), choć z powodzeniem utrzymują się na rynku, to jednak mają w nim dość skromny udział.

Specjalistyczny portal omediach.info podaje, że siedziba stacji będzie mieściła się w budynku przy alei Stanów Zjednoczonych 53 w Warszawie. Zgodnie z tą informacją redakcja ma zająć pomieszczenia zajmowane do niedawna przez Superstację. Portal Satkurier.pl poinformował z kolei, że kanał będzie dostępny z transpodera Platformy Canal+. W jakości HD ma być dostępny w sieciach kablowych oraz – w formie płatnej – na stronie internetowej biznes24.pl.

Rafał Jesswein

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here