Wywieźmy Dzięgę na taczkach!!!

0
424

Ewa Wilczyńska, dziennikarka wrocławskiego oddziału Gazety Wyborczej przeprowadziła wywiad z dominikaninem ojcem Marcinem Mogielskim, który był molestowany przez pedofila, księdza Dymera. Mogielski od wielu lat walczył o sprawiedliwość w kościele. Dzisiaj w wywiadzie mówi bardzo ostro – wywieźmy Dzięgę na taczkach!!!

Poniżej 3 cytaty z obszernego wywiadu, a poniżej link do całości wywiadu:

„Kuria szczecińsko – kamieńska musi przeprosić za kłamstwa i oszczerstwa. Stefanek, Przykucki i Kamiński już nie żyją, ale Dzięga dalej jest metropolitą. I powinien natychmiast podać się do dymisji, bo chociaż wiedział, jaki jest wyrok, czerpał korzyści finansowe z obrotności Dymera. Skompromitował się i stracił mandat do jakiegokolwiek nauczania moralnego”

„Chciałbym zresztą, żeby powstała niezależna komisja, która dokładnie wyjaśniłaby tę sprawę i podała do publicznej wiadomości nazwiska wszystkich księży, bioracych udział w tym mafijnym układzie, który latami chronił Dymera”.

„Jeśli Dzięga nie zostanie zdymisjonowany, wywieźmy go na taczkach. Sam z chęcią to zrobię”

Cały wywiad z dominikaninem Ojcem Marcinem Mogielskim https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,29348264,dominikanin-ktory-walczyl-o-prawde-w-sprawie-ks-dymera-jezeli.html

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here