Wystawa na Łasztowni

0
466

Morskie Centrum Nauki, podczas konferencji prasowej przedstawiło wystawę „Poznaj historię Łasztowni – nowego serca Szczecina”. Kuratorem wystawy jest dr Marek Łuczak, znany i ceniony kolekcjoner starych widoków Szczecina, badacz historii i społecznik.

Jedną z aktywności Morskiego Centrum Nauki, jako instytucji kultury jest prezentowanie dorobku szczecińskich twórców, artystów i kolekcjonerów.

Obecny na otwarciu wystawy Marszałek Województwa Olgierd Geblewicz podkreślił, że „Morskie Centrum Nauki powstaje między innymi dzięki 94 mln złotych z funduszy unijnych i będzie to bardzo ważny element rewitalizacji i redefiniowania Łasztowni. Chciałbym, – dodał Geblewicz, aby ta część miasta stała się symbolem morskości Szczecina i regionu, jego siły gospodarczej, naukowej i kulturalnej”.

Wystawa plenerowa rozmieszczona na płocie wzdłuż powstającego na nabrzeżu Odry budynku Morskiego Centrum Nauki. Wystawa składa się z 39 banerów – wielkich fotogramów przedstawiających przedwojenny Szczecin na starych fotografiach i pocztówkach. Dr Marek Łuczak zwraca uwagę, że Łasztownia „to jest nietypowe miejsce, niemal całkowicie zniszczone w 1944 roku. Wystawa ma na celu pokazać to miejsce, kiedy kwitło jako część miasta z kawiarniami, hotelami, zacumowanymi jednostkami, pełna ludzkiego gwaru i aktywności”.

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here