Wystawa Morskiego Centrum Nauki w Sejmiku

0
756

W piątek 24 stycznia 20120 r. w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego otwarto wystawę zatytułowaną „Morskie opowieści”.

Ekspozycja przedstawia prace fotograficzne autorstwa Jacka Pawłowskiego obrazujące życie na morzu. Jacek Pawłowski urodził się w 1947 r. w Szczecinie. Reporter, członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Związku Polskich Artystów Fotografików, przez wiele lat pływał na statkach Polskiej Żeglugi Morskiej oraz liniach żeglugowych EuroAfrica pełniąc stanowisko ochmistrza.

Zebrał materiał fotograficzny dokumentujący życie ludzi morza. Praca marynarzy oraz obyczaje istniejące na statkach były tematem jego reportaży, które zamieszczał w tygodnikach „Wybrzeże”, „Czas”, oraz miesięczniku „Morze”. Przez wiele lat współpracował z „Głosem Szczecińskim” oraz „Gazetą Wyborczą” a od kilkunastu lat jest stałym współpracownikiem „Obserwatora Morskiego”. W czasopismach tych ukazało się ok. 300 jego reportaży.

Tematyka marynistyczna w fotografii Jacka Pawłowskiego zaowocowała również ośmioma indywidualnymi wystawami oraz udziałem w 26 wystawach zbiorowych.

Wystawę w Sejmiku przygotowała pracownia digitalizacji Morskiego Centrum Nauki. Do zadań pracowni należy m.in. przygotowanie i przeprowadzenie procesu digitalizacji dokumentów archiwalnych, edycja
i przetwarzanie danych cyfrowych, a także ekspozycja materiałów historycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here