Wygibasy – wyższy poziom propagandy

0
783
screen ze strony internetowej Radia Szczecin

W „publicznym” Radio Szczecin widoczny jest nowy poziom opowiadania rzeczywistości. Propagandyści wobec faktów nie mogą przejść obojętnie. Fakty są dla nich dość bolesne. Najnowszy raport Najwyższej Izby Kontroli opublikowany 19 maja b.r. jest jednoznaczny. Stępka, program Batory, statki budowane w Szczecinie – to wszystko ściema. „Polityczni fachowcy z branży morskiej” bawią się jak w karnawale. Ich zabawa kosztowała już co najmniej 14 milionów złotych. Raport NIK jest druzgocący

Gazeta Wyborcza w Szczecinie w tekście Andrzeja Kraśnickiego bezlitośnie punktuje dyletanctwo faworytów ministra Gróbarczyka. W Monitorze Szczecińskim zacytowaliśmy najważniejsze konkluzje z raportu NIK: https://monitorszczecinski.pl/jedna-wielka-sciema-raport-nik-o-programie-batory-stepce-i-promach/

Poseł Arkadiusz Marchewka pisze wprost o „milionach wyrzuconych w błoto, bałaganie i braku kompetencji”. TVN24 dość obszernie informuje o skandalu ze stępką i promami. Obecny w materiale dziennikarskim Rafał Zahorski dodaje, że brakuje mu w raporcie NIK wskazania winnych zaniedbań i skierowania doniesienia do Prokuratury. Dziennikarz Paweł Płuska realizuje na ten temat dość obszerny materiał reporterski. Posłowie Arkadiusz Marchewka i Marek Sowa na konferencji prasowej komentują raport NIK. Redaktor Andrzej Morozowski zaprasza posła Marchewkę do programu „Tak jest”.

A co w Radio Szczecin? Grzegorz Gibas przygotował materiał „Trwają prace nad budową nowych promów”…

Wnioski z raportu NIK są jednoznaczne – „rozważenie zasadności zakończenia Programów i projektów, których realizacja jest zagrożona lub została zaniechana”. Dalej czytamy – „realizacja projektu Promy dla PŻB została faktycznie zaprzestana, a projekt ma status zagrożonego”.

Ale „publiczne” radio funkcjonuje w alternatywnej rzeczywistości – „trwają prace nad budową promów”. Czy naprawdę „ciemny lud wszystko kupi?” Grzegorzu, czy nie jest Ci czasami wstyd?

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here