Wsparcie dla osób transpłciowych

0
569

Pierwszy w Polsce, NGOsowo-Samorządowy program pomocy dla osób transpłciowych przed/na początku procesu uzgodnienia płci.

Jesteśmy dumne i dumni z empatii i otwartości naszego Miasta, naszego Regionu, naszych Sojuszniczek. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Gmina Miasto Szczecin, Ogólnopolski Strajk Kobiet przekazały Lambdzie Szczecin dotacje, które pożytkowane są na pomoc psychologiczną, opiekę psychoterapeutyczną, diagnozę psychologiczno-seksuologiczną, wizyty i badania specjalistyczne na początkowym etapie tranzycji i w przygotowaniu do sprawy o zmianę danych. Nie są one refundowane przez NFZ w znakomitej większości. Koszty są bardzo wysokie, zazwyczaj poza zasięgiem młodych osób, których 85% jest odrzuconych przez rodziny i w pierwszej kolejności walczą o ukończenie szkoły, utrzymanie się poza domem itd.

Program działa od wiosny i zmienił już na lepsze życie wielu konkretnych osób z całego regionu. Jeśli jesteś osobą trans przed lub na początku tranzycji i potrzebujesz wsparcia / pomocy psychologicznej, napisz do nas wiadomość prywatną na FB/IG, lub na mailu: pomoc@lambda.szczecin.pl

Zadanie publiczne „Pomoc psychologiczna, medyczna i prawna dla osób LGBT+. Pozwólmy dzieciom żyć” jest realizowany dzięki wsparciu przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Zadanie „Ludzie, nie ideologia” jest finansowane przez Gminę Miasto Szczecin z programu „Szczecin Tworzy’My”.

Projekt pomocy kobietom transpłciowym został wsparty przez Ogólnopolski Strajk Kobiet z puli funduszu „Działamy dalej”.

Monika „Pacyfka” Tichy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here