WOŚP 2023

0
264

Kolejna zbiórka Jerzego Owsiaka – już 31 – pokazuje, że Polacy są pełni empatii i skorzy do pomocy. W trudnym czasie, kiedy inflacja szaleje, kiedy pomagamy Ukraińcom, kiedy 2,7 miliarda złotych rządzący przekazują na pełną nienawiści propagandę w tzw. mediach publicznych, zwykli Polacy dzielą się dobrocią. Kolejne pokolenie wolontariuszy zbiera pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Wspomniane tzw. media publiczne ledwo wspomniały o akcji Owsiaka, tzw. media wójta Obajtka podobnie, mimo to założony przez Owsiaka cel – ponad 100 milionów na aparaturę do wykrywania sepsy został osiągnięty dość szybko.

Warto może przy tek okazji zacytować wypowiedź Jerzego Owsiaka dla portalu Onet: „Brakuje pieniędzy na leczenie Polaków, zwykli obywatele muszą się na to składać, a telewizja publiczna dostaje grube miliony na zabawę w Zakopanem. Wstyd, wstyd, wstyd! Wszyscy, którzy w tej telewizji występują, którzy biorą w tym udział, ją uwiarygadniają, niezależnie czy są spod znaku muzyki, sportu czy dziennikarstwa, powinni się wstydzić. Występując i pracując tam, przykładają rękę do robienia bardzo złych rzeczy„.

W Szczecinie do puszek zbierali znani politycy. Na tarasie Morskiego Centrum Nauki odbywały się licytacje i koncerty a o godz. 20:00 odpalone zostało światełko do nieba. Warto odnotować zaproszenie marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego i marszałka Województwa Olgierda Geblewicza do głównego sztabu WOŚP w Warszawie.

red

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here