Woltman w Business Club Szczecin

0
211

Na zaproszenie Bogumiła Rogowskiego prezydenta Business Club Szczecin, Maciej Woltman wystawił swoje najnowsze prace. Na wernisażu zaprezentowane zostały prace „rysunki konturowe”, ekspresjonizm figuratywny i „prace ma mapach”. Większość prac powstała w 20022 i 2023 roku.

Wśród prezentowanych prac jest też obraz który powstawał 40 lat. Maciej Woltman namalował w 1979 roku kopię obrazu Rubensa na życzenie swojego teścia. Od oryginału różnił się brakiem gałązki oliwnej która okrywała intymna część jednej z pań. Teść Woltmana po 30 latach poprosił jednak o domalowanie tejże gałązki oliwnej. Po śmierci teścia obraz wrócił do Woltmana, który dość radykalnie zmienił obraz…

W Business Club Szczecin można oglądać ponad 40 prac Woltmana. Na wernisażu mieliśmy okazję zobaczyć m.in kolekcję „Rysunków konturowych” zaprezentowaną po raz pierwszy na wystawie w galerii „ZAMEK” w Szczecinku w listopadzie 2022. Ekspresjonizm figuratywny to obrazy w których artysta szuka odpowiedzi na odwieczne poszukiwanie trzeciego wymiaru w malarstwie. „Obrazy na mapach” to prace, które po raz pierwszy zostały zaprezentowane podczas otwarcia Morskiego Centrum Nauki. Wśród obrazów jest kilka, które zapowiadają nowo powstającą kolekcję.

Maciej Woltman – szczeciński malarz, grafik i plakacista. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Laureat nagrody w Hollywood za plakat do filmu „Ballada o Narayamie” oraz Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina. Uczestnik licznych wystaw indywidualnych i grupowych w Polsce i za granicą – Niemcy, Luxemburg, Dania, Szwecja, Meksyk czy Kuba.

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here