Wojna oczami szczecińskiego grafika

0
483
autor: Paweł Kuczyński

Prace Pawła Kuczyńskiego komentujące wojnę w Ukrainie zdobywają coraz większą popularność. Kim jest artysta, którego prace tak poruszają? Kuczyński urodził się w 1976 r. w Szczecinie. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, kierunek grafika. Od 2004 r. zajmuje się rysunkiem satyrycznym, do tej pory zdobył ponad 102 nagrody i wyróżnienia. W 2005 r. otrzymał nagrodę „Eryk” od Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury, za odkrycie roku potwierdzone rekordową ilością nagród w konkursach międzynarodowych.

W wywiadzie, który udzielił „Naszemu Miastu” tak określił swoją misję – Jestem z natury obserwatorem, dlatego raczej komentuję rzeczywistość. Dużym osiągnięciem dla mnie będzie, jeśli widzowie choć na chwilę zastanowią się nad przekazem zawartym w moich pracach. To, czy druga osoba zmieni swoją rzeczywistość, spoglądając na rysunki, zależy od niej samej.

Czy jego prace poruszają? Sami oceńcie: ( Prace pochodzą z oficjalnego serwisu FB https://www.facebook.com/pawelkuczynskiart/?ref=page_internal )

Przemek Kowalewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here