Wieczorek w objęciach PiS. Co na to SLD?

2
1416

Kolega Wieczorek już się nie kryje. Wbrew liderowi swojej partii, zamierza związać się z PiS-em w Sejmiku Zachodniopomorskim. Łamanie Konstytucji już mu nie przeszkadza. Ogromna pensja doradcy w państwowej spółce, żona w lichej, pisowskiej telewizji, rekompensują dylematy moralne. Liczy się kasa. W perspektywie – stołek wicemarszałka, wart jest mszy. Żądza władzy i pieniędzy wielu doprowadziły do zatracenia. W tym zaś przypadku trudno nawet odwoływać się do dylematów moralnych. W objęciach pana Muchy i niespełnionej Agnieszki Przybylskiej, nasz kolega Darek czuje się wspaniale. To prawie jak objęcia prokuratora Piotrowicza i profesor Pawłowicz. Miłość nie wybiera, ale czasem odbiera rozum.

Oczekiwania polskiego społeczeństwa idą w kierunku wspólnych list, porozumień wszystkich ugrupowań opozycyjnych, przeciwko barbarzyńcom niszczącym prawo i demokrację w Polsce. Liderzy różnych ugrupowań są zgodni, że PiS jest zagrożeniem dla polskiej racji stanu. Podczas demonstracji w obronie sądów w Szczecinie, spotykają się sympatycy różnych partii, wyrażając swój sprzeciw wobec działań Kaczyńskiego. Wśród tych osób jest wielu członków SLD, wielu zwolenników lewicy i ciekawe, co oni sądzą o deklaracjach Wieczorka? Co członkowie SLD w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim myślą o pomysłach ich przewodniczącego. Czy wszyscy chcą koalicji SLD z PiS w Sejmiku Zachodniopomorskim?

Wszystkie badania socjologiczne, najważniejszych pracowni, potwierdzają, że PiS może „odzyskać” kilka województw. Czy wygra w 4, czy w 5 sejmikach to już nieistotne. Analitycy podkreślają, że w większości województw rządzić będą koalicje antypisowskie. Dotyczy to również województwa zachodniopomorskiego. Niestety Wieczorkowi bliżej jest do PiS-u niż do tych którzy chcą normalności, pozostania Polski w Unii Europejskiej, przestrzegania prawa i Konstytucji oraz rzetelnych mediów publicznych. Może w Sejmiku Zachodniopomorskim też będzie rządzić koalicja antypisowska, ale bez… Wieczorka.

wit

2 KOMENTARZE

  1. Wpadacie w retorykę TRYBUNY LUDU. Albo PiS-owską, co na jedno wychodzi.
    Małżonka D. Wieczorka pracuje w TVP od kilkudziesięciu (nie wypominając) lat. Pracuje w telewizji PiS-owskiej, pracowała w PO-wskiej, SLD-owskiej. Jest doświadczoną, dobrą dziennikarką. Wciąganie w polityczne błoto członków rodziny polityków jest obrzydliwe – to już nie walka polityczna, ale prostacka propaganda.

  2. Bzdury. To wszystko pociągnął Gawłowski z PO (afera melioracyjna). To taka retoryka platformiana pt „głos oddany na inne partie to głos oddany na Pychę i Szmal”. To są obawy PO, bo większość głosów oddanych na SLD to będą niedoszłe głosy na PO.
    Teraz SLD musi się zastanowić jak przekonać niektórych „nieklerykalnych” wyborców Pychy i Szmalu do zagłosowania na SLD. Bo zabrać głosy PO i .N to dla nich powinna być pestka.
    SLD powinno walić taranem we wszystkie afery pisowskie (i platformiane po części też): premie, SKOKi, sądy, konstytucja, rozwalenie Wojska Polskiego, rozwalanie budżetu, klerykalizacja życia, hipokryzja PO i .N w stosunku do in-vitro. I przekonać wyborców programem, który coś daje więcej i jest realny a nie populistyczny.
    Czas wykopać PiS i PO ze stołków i zakończyć te wojnę polsko-polską. 13 lat na tym jedziemy. Wystarczy…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here