Wciąż młody, Ryszard Leoszewski wśród pięknych róż.

0
914

Niedzielny koncert Sklepu z Ptasimi Piórami na szczecińskiej Różance zachwycił publiczność. W ramach udanego cyklu wakacyjnych wydarzeń, realizowanych przez Szczecińską Agencję Artystyczną niedzielny koncert był szczególny. Sklep z Ptasimi Piórami obchodzi swoje 40-lecie aktywności artystycznej. Jubileuszowy koncert odbył się w Filharmonii Szczecińskiej, ale świętowanie jubileuszu trawa cały rok. I bardzo dobrze, gdyż formacja Ryszarda Leoszewskiego jest wizytówką i ikoną Szczecina.

Sklep z Ptasimi Piórami od 40 lat wzbudza pozytywne reakcje publiczności i powiększa grono swoich fanów. Wiele fanek zespołu jest przekonanych, że czas nie ma wpływu na Ryszarda Leoszewskiego, jest wciąż młody, ciągle zachwyca i uwodzi. Muzycznie oczywiście…

Koncert na Różance zgromadził blisko tysiąc osób. Zespół zagrał swoje znane przeboje z płyt m.in. „Stempelek”, „Ulica Mandelsztama”, „Podróż dookoła siebie” oraz nowe utwory z płyty „Tak Cię widzę”. Ostatnia płyta zespołu jest wyjątkowa, Ryszard Leoszewski skomponował muzykę do utworów poetyckich Leszka Aleksandra Moczulskiego. Jedna z piosenek z tej płyty „W otchłani być bez pani” zaśpiewana przez Ryszarda Leoszewskiego i Joannę Kołaczkowską z powodzeniem radziła sobie na Liście Przebojów Programu III Polskiego Radia.

Doskonałym podsumowaniem twórczości Sklepu z Ptasimi Piórami jest wypowiedź poety, dziennikarza, pisarza i krytyka teatralnego, Artura Daniela Liskowackiego „… zespół z korzeni i klimatów kultury studenckiej wyrosły, a mimo upływu lat wierny wciąż swym artystycznym wyborom. Sprzeciwem wobec świata, domeną twórczą była dla nich prywatność, szczera, nie wstydząca się uczuć. Brzmienie gitary, wzbogacone o pulsującą obecność instrumentów perkusyjnych – od ballady po delikatną sambę – to rozpoznawalny klimat „Sklepu”. Jedynego takiego w Szczecinie.”

wit 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here