Warszawskie Targi Wiatr i Woda 2020

0
755
https://zeglarski.info

Warszawskie Targi Wiatr i Woda w nowej lokalizacji

32. edycja Targów Sportów Wodnych i Rekreacji Wiatr i Woda rozpocznie się 12 marca w Centrum Targowo-Kongresowym Global EXPO w Warszawie. Największa w kraju impreza wystawiennicza w branży żeglarskiej, motorowodnej, nurkowej, a także w kajakarstwie i windsurfingu potrwa do 15 marca.

Targi, będące co roku zapowiedzią zbliżającego się sezonu żeglarskiego, rozpoczną go z rozmachem w atrakcyjnej lokalizacji. Centrum Targowo-Kongresowe to nowy obiekt na mapie stolicy, zlokalizowany na warszawskim Żeraniu, o łącznej powierzchni około 17 tys. m², z czego ponad 12 tys. m² to hala wystawiennicza pod jednym dachem.

Warszawska edycja Targów Wiatr i Woda gromadzi ponad 400 wystawców. Biorą w niej udział reprezentanci czołówki polskich producentów, importerów i dystrybutorów z branży przemysłu jachtowego. Odwiedza ją blisko 30 tys. gości. To idealne miejsce dla przedsiębiorców do nawiązania kontaktów biznesowych, promocji produktów, uczestnictwa w spotkaniach i konferencjach, a dla miłośników sportów wodnych – czterodniowe wodniackie święto. Na warszawskich Targach odbywa się blisko 100 wydarzeń, w tym premiery, pokazy, prelekcje, spotkania z mistrzami sportów wodnych – olimpijczykami, zawodnikami regatowymi, wybitnymi żeglarzami, podróżnikami i ekspertami.

W programie Targów Wiatr i Woda ważne miejsce znajdują rozstrzygnięcia konkursów, oraz chwile wręczenia prestiżowych nominacji, nagród i wyróżnień. Tradycyjnie podczas wręczone zostaną Nagrody Magazynu „Żagle” im. Leonida Teligi za rok 2019. Zwycięzców konkursu Magazynu „Żagle” Jacht Roku w Polsce 2020 poznaliśmy 31 grudnia 2019 roku, a na Targach odbędzie się uroczyste wręczenie nagród. Nagrodzeni zostaną także laureaci konkursu Magazynu „Żagle” – KOTNIZ Jachtowy Produkt Roku w Polsce 2020. Konkurs ma na celu wyłonienie najciekawszych, najbardziej innowacyjnych i przydatnych wodniakom produktów dostępnych na naszym rynku. Redakcja „Żagli” wręczy tradycyjnie Nagrody Gwóźdź Targów WIATR i WODA im. Jerzego Fijki – najbardziej wyczekiwane przez wystawców laury przyznawane prezentowanym na targach produktom, wyróżniającym się m.in. innowacyjnością, designem, jakością wykonania czy funkcjonalnością. Podczas tegorocznej edycji odbędzie się uroczystość wręczenia nominacji do Kadry Narodowej PZŻ na rok 2020, z udziałem blisko 150 żeglarzy z całej Polski. Poznamy również laureatów nagrody w Konkursie „Przyjazny Brzeg” Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, dorocznej nagrody Stowarzyszenia Armatorów Jachtowych oraz Komisji Śródlądowej PZŻ w konkursie „Błękitny Spinaker”.

Odbędzie się także prezentacja laureatów Rejs Roku 2019 i zdobywcy Srebrnego Sekstantu. Miasto Gdynia, Bractwo Kaphornowców i Press Club Polska zaprezentują laureata Nagrody im. Leszka Wiktorowicza za rok 2019. Poznamy zwycięzców nagrody Regaty Roku PPJK przyznawanej przez magazyn „Żagle”. Rozstrzygnięte zostaną także konkursy fotograficzne PPJK i Pantaenius Yacht Foto. Wystawcy Targów otrzymają nagrody Polskiej Izby Przemysłu jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY oraz specjalne wyróżnienia za najładniejsze stoiska.

W Warszawie nie zabraknie wystawców spoza Polski (m.in. z Niemiec, Chorwacji i Grecji). Imprezie towarzyszyć będą spotkania z największymi gwiazdami sportów wodnych: olimpijczykami, zawodnikami regatowymi, podróżnikami i odkrywcami. Gośćmi targów będą m.in. wybitni żeglarze Joanna Pajkowska i Jacek Siwek, którzy z powodzeniem startowali w regatach Sydney Hobart, Michał Weselak, który ukończył Mini Transat oraz nasi reprezentanci na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020. Obecni będą prezes Polskiego Związku Żeglarskiego, Tomasz Chamera i dyrektor sportowy PZŻ Dominik Życki. Tematy spotkań to przyszłoroczny finał The Tall Ships Races w Szczecinie, Polska Ekstraklasa Żeglarska i setne regaty cyklu Polish Match Tour.

Po raz drugi wraz z Targami odbędzie się Salon Podwodna Przygoda – wielkie święto wszystkich miłośników nurkowania. Podwodna Przygoda i Nurgres (Nurkowy Kongres), to coroczne wydarzenie, które w jednym miejscu i czasie skupia wszystkich zainteresowanych nurkowaniem rekreacyjnym, technicznym, freedivingiem i turystyką obejmującą aktywne spędzanie czasu pod wodą.

Sobota 14 marca to tradycyjnie w programie Targów, Dzień Kajakarza. Magazyn „Wiosło” po raz kolejny zaprasza miłośników wiosłowania.

Podczas tegorocznych Targów wiele będzie atrakcji dla dzieci i młodzieży – dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z żaglami. W strefie „Sztorm na Wiatr i Woda! Przyjdź i zacznij żeglować!” wszyscy chętni mogą uczyć się żeglarstwa przez zabawę i przekonać się, że rozpoczęcie przygody z żeglarstwem wymaga mniej zachodu niż się wydaje.

Targi organizują spółki YACHT EXPO i Murator EXPO przy partnerskiej współpracy Magazynu Sportów Wodnych „Żagle”.

Bilety na targi można kupić w serwisie twojbilet24.pl, ponadto dostępne będą w targowych kasach, w dniach i godzinach otwarcia imprezy.

32. Targi Sportów Wodnych i Rekreacji Wiatr i Woda
12-15 marca
Centrum Targowo-Kongresowe Global EXPO
Warszawa, ul. Modlińska 6D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here