Uśmiech i otwartość

0
617

Donald Tusk to zupełnie inna klasa polityka, niż większość w naszym kraju. Doświadczenie zdobyte w Europie procentuje. Brak kompleksów, erudycja, otwartość i umiejętność rozmowy z różnymi ludźmi i środowiskami wnoszą nadzieję do polskiej polityki. Potwierdził to w Szczecinie na spotkaniach z dziennikarzami, mieszkańcami czy środowiskiem przedsiębiorców.

Polityk może się szczerze uśmiechać, może swobodnie rozmawiać, wychodzić do ludzi bez kordonu ochroniarzy jak zawzięty pan z Żoliborza. Może być normalnie.

Nie musimy liczyć tylko na europejskich nacjonalistów i faszystów w stylu Le Pen, Orbana czy Salviniego. Co ich łączy? Oczywiście Władymir Putin. To nie jest kierunek dla Polski i Polaków. Tusk pokazuje gdzie jest nasze miejsce. Po stronie demokracji, nie totalitaryzmów, po stronie wszelkich mniejszości, przez szacunek dla człowieka, po stronie wartości europejskich, a nie zaściankowych kompleksów i nacjonalizmów.

Na zdjęciach Jarosława Gaszyńskiego widać wyraźnie oczekiwanie i nadzieję, nie tylko wśród polityków, ale zwykłych ludzi. Czas „Polski w ruinie”, rodzin i pociotków w państwowych firmach, politycznej gangreny zbliża się do końca.

Donald Tusk daje nadzieję.

wit

foto: Jarosław Gaszyński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here