Urodziny Szczecina

0
875

Szczecin świętuje 73. Urodziny i Dzień Pionierów Szczecina. Impreza na Różance rozpocznie się w sobotę, 7 lipca, o godz. 12 i potrwa do 19. Będą dwa torty, potańcówka, koncerty, spektakl teatralny, zabawy i warsztaty dla dzieci. Na scenie wystąpi m.in. Kontrast Kwartet. Będzie to głównie muzyka filmowa, musicalowa i rozrywkowa. Usłyszymy bigband „Jackpot and Floating Orchestra”.  
Na repertuar zespołu składają się piosenki 20-lecia międzywojennego takich twórców, jak Eugeniusz Bodo, Hanka Ordonówna czy Mieczysław Fogg. W Ogrodzie Różanym wystąpi też wokalistka Jona Ardyn. Koncerty zakończą się około 15, później rozpocznie się potańcówka. Uczestnicy będą tańczyć do znanych polskich przebojów. Nie zabraknie szlagierów z lat 50. – 70., klasyki i muzyki nowoczesnej.  Nie zabraknie przebojów Filipinek. Na najlepiej przebrane i tańczące pary będą czekały niespodzianki.
Na godz. 15 zaplanowano interaktywny spektakl dla dzieci pt. „Niesamowity Koziołek Matołek”. Odwiedzający Różankę będą mogli również obejrzeć wystawę przygotowaną z okazji 20-lecia samorządu. Ponadto w specjalnych punktach informacyjnych będzie można wziąć udział w konsultacjach społecznych i zdecydować w jakim kierunku powinien rozwijać się Szczecin oraz poznać szczegóły kampanii „Codziennie Polskę TworzyMY” przygotowanej w naszym mieście z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here