Unia Europejska szansą dla młodych

0
869

Wykład i debata z dr Michałem Matlakiem. Celem spotkania jest aktywizowanie młodych ludzi do sięgania po możliwości jakie daje nam obecność w Unii Europejskiej. Korzystanie z programów stypendialnych, programy naukowe, współpraca międzynarodowa szkół i uczelni. Dr Matlak, szczecinianin przedstawi na własnym przykładzie, istniejące możliwości kształcenia i kariery międzynarodowej jakie oferują młodym ludziom instytucje unijne. Spotkanie ma na celu zwiększenie wiedzy młodzieży na temat korzyści jakie daje nam  15 lat obecności Polski w UE. Posłuży także do pobudzenia myślenia proeuropejskiego w duchu tolerancji i możliwości rozwoju indywidualnego młodych ludzi.

Organizatorem spotkania jest Fundacja Europejska. Spotkanie, które ma charakter otwarty, odbędzie się w najbliższy piątek, 4 października o godz. 13.00 w siedzibie Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. 

Michał Matlak – szczecinianin, doktor nauk politycznych i społecznych, absolwent Europejskiego Instytutu Uniwersyteckiego we Florencji, stały współpracownik “Kultury Liberalnej”, publikował m.in. w The New York Review of Books, autor książki z wywiadami “Polska w Europie, Europa w Polsce. Rozmowy na kwiatowym dywanie”. Od 2016 roku pracuje w Parlamencie Europejskim. Ekspert ds. relacji religii i polityki oraz spraw instytucjonalnych Unii Europejskiej. Przebywał na pobytach badawczych w Princeton, Leuven i Hertie School of Governance w Berlinie, w 2016 roku otrzymał stypendium im. Józefa Tischnera w Instytucie Nauk o Człowieku w Wiedniu. W 2018 roku otrzymał nagrodę Ambasadora Luksemburga za esej „Lekcja z Brexitu” podczas krakowskiego Festiwalu Conrada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here