Unia Europejska jest wartością

0
922

„Unia Europejska jest wartością o którą warto powalczyć. Pomimo widocznych tendencji odśrodkowych” – powiedział dr hab. prof. US Bartłomiej H. Toszek podczas konferencji i debaty „Brexit i tendencje odśrodkowe w Europie”.

Spotkanie odbyło się w siedzibie Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego przy zachowaniu wszelkich środków ochronnych. W spotkaniu uczestniczyło 5 osób, ale dzięki transmisji internetowej w spotkaniu uczestniczyło kilkaset osób. Dotarcie w internecie to, na razie, ponad 700 osób.

Spotkanie i debatę poprowadził Stanisław Kaup, przewodniczący Stowarzyszenia Młodzi Demokraci w Szczecinie. Relacja na żywo dostępna na stronie FB Fundacji Europejskiej udostępniona została na kanale Stowarzyszenia Młodych Demokratów, Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego i Monitora Szczecińskiego.

Profesor Toszek mówił o przyczynach Brexitu, jego zdaniem zwolennicy Brexitu przelicytowali swoje negocjacje z Unią Europejską. Sami byli zdziwieni a teraz mamy niepokojące konsekwencje. Wciąż brak umowy handlowej i wiele pytań o przyszłe relacje wyspy ze wspólnotą europejską. Niestety według – prof. Toszka w wielu krajach europejskich dochodzą do głosu populiści, którzy wprost artykułują swoją niechęć do UE i nawołują do wyjścia. Widzimy te tendencje wyraźnie we Francji, Danii, Rumunii czy Italii.

Pod poniższym linkiem można obejrzeć wystąpienie prof. Toszka oraz debatę:

https://www.facebook.com/watch/?v=289398745485131

Dr hab. prof. US Bartłomiej H. Toszek – absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, adiunkt w Instytucie Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie, specjalista od Wielkiej Brytanii i procesów integracji w Unii Europejskiej, autor monografii naukowych, wielu artykułów naukowych i recenzji. Często zapraszany jako komentator w telewizji TVN 24 czy gość radia TOK FM.

Spotkanie możliwe było dzięki – Program Społecznik 2019-2020.

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here