Tusk daje nadzieję

0
269

Donald Tusk przyjechał na Pomorze Zachodnie. Frekwencja na spotkaniu w Koszalinie przerosła oczekiwania organizatorów. Amfiteatr w Koszalinie ma 5 tysięcy miejsc siedzących. Na spotkaniu z Tuskiem wszystkie miejsca były zajęte a wiele osób stało w przejściach, zajmując każdą wolną przestrzeń.

Lider PO zwrócił uwagę, że najbliższe wybory na poważna sprawa. Od ich wyniku zależy czy Polska będzie w Unii Europejskiej. PiS i Konfederacja mówią już wprost, że ich celem jest wyprowadzenie polski z Unii Europejskiej.

Jeżeli zwycięży opozycja to dobro, prawda i sprawiedliwość oraz szacunek dla drugiego człowieka staną się podstawą, fundamentem relacji między Polakami. To te wartości powinny budować wspólnotę.

Donald Tusk przypomniał też 7 przykazanie – nie kradnij i stwierdził, że ci którzy uważają się za wierzących powinni poważnie potraktować wskazania Dekalogu i odsunąć złodziei od władzy.

Na jedno z pytań, co będzie jak wygra PiS -Tusk odpowiedział: każdy sportowiec, każda osoba podejmująca jakąś rywalizacje nie może myśleć o porażce. Konieczna jest determinacja i nadzieja na zwycięstwo. Ja jestem – dodał Tusk, na 100 % przekonany, że w październiku wygramy wybory i odsuniemy Kaczyńskiego od władzy.

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here