Tu chodzi o przyszłość

0
558

Koalicja Obywatelska zainaugurowała w Szczecinie kampanie wyborczą do Sejmu i Senatu.
Arkadiusz Marchewka – lider zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej, dźwiękiem syreny alarmowej zwrócił uwagę, że trzeba się obudzić, trzeba ratować Polskę przed pożarem, który wywołują politycy PiS. Dźwięk syreny pożarowej to sygnał do mobilizacji również dla tych, którzy nie chodzą na wybory. Dr Marchewka podkreślił, że skład listy Koalicji Obywatelskiej, na której znaleźli się przedsiębiorcy, samorządowcy, lekarze i menadżerowie pozwala mieć nadzieję na zwycięstwo.
W swoim wystąpieniu Marchewka skoncentrował się na ważnych elementach kampanii wyborczej, które mają decydujący wpływ na przyszłość. Stąd jak podkreślał – tu chodzi o przyszłość Polski, tu chodzi o przyszłość demokracji, tu chodzi o przyszłość edukacji.

Wśród przedstawionych przez Marchewkę kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu jest wiele znanych twarzy. Na liście KO są m.in. Magdalena Filiks – liderka Komitetu Obrony Demokracji, Artur Łącki – radny Sejmiku i przedsiębiorca, Norbert Obrycki – były marszałek województwa, Grzegorz Napieralski – senator i były lider lewicy, Edyta Łongiewska – Wijas – znana i ceniona w środowiskach naukowych i kulturalnych, wieloletni burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz, wielu samorządowców, ale także „spadochroniarz” z Warszawy, czy cudak na ostatnim miejscu…

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Senatu to prawdziwe lokomotywy wyborcze: autorytet naukowy, senator, prof. dr hab. Tomasz Grodzki oraz Magdalena Kochan – jedna z najbardziej aktywnych posłanek, znana z zaangażowania w sprawy społeczne.
Zdaniem Marchewki kandydaci Koalicji Obywatelskiej w bezpośrednich rozmowach z mieszkańcami Szczecina i województwa są w stanie przekonać do siebie wyborców i odnieść zwycięstwo w wyborach 13 października.

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here