Trzej królowie stracili głowę

0
272
screen strony FB - Nad Myślą


Lokalna społeczność gminy w Myśliborzu w szoku. Jakiś niespełna rozumu troglodyta odrąbał głowę posągowi świętej Faustyny stojącemu sobie spokojnie od lat na terenie parafii. O tym makabrycznym akcie wandalizmu poinformował portal „Nad Myślą”. News odbił się echem w mediach. Tak opisała to „Gazeta Wyborcza” w artykule Andrzeja Kraśnickiego pt.: „25-latek odłupał głowę figurze św. Faustyny. Wojewoda i posłowie PiS przybyli, by odmówić koronkę”
Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki i posłowie PiS Leszek Dobrzyński i Michał Jach pojechali do odległego o 90 km od Szczecina Myśliborza, by modlić się i potępić zniszczenie figury św. Faustyny w myśliborskim sanktuarium. Stojąca na terenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Myśliborzu figura św. Faustyny zniszczona została w nocy z czwartku na piątek. Sprawca utrącił świętej głowę. […] Informację nagłośnił lokalny portal Nad Myślą, który na swojej stronie na Facebooku zamieścił zdjęcie posągu św. Faustyny bez głowy. „Należy piętnować każdy przejaw dewastacji w naszym mieście, również te, do których doszło na tle religijnym. Jeśli widzieliście zajście, lub wiecie, kto dopuścił się tego czynu przekażcie tę informację do parafii lub prosto na policję” – zaapelował administrator.

Mamy nadzieję, że sprawca zostanie przykładnie ukarany. Powinien przede wszystkim pokryć koszty naprawy pomnika z własnej kieszeni. Może to go nauczy rozumu…

Internauci po swojemu skomentowali sprawę:
PawelBart
Czy do ofiar księży-pedofilów ta delegacja też jeździła? Tak pytam…
Pan glosny
A nie mógł na kolanach od siedziby partii w Szczecinie, biczując plecy i polewając zimną wodą?
zamani
Gdyby się pomodlił w swoim gabinecie w Urzędzie Wojewódzkim byłoby taniej, a do Boga to przecież ta sama odległość.
Fredro
To zdecydowanie za mało. Całe województwo powinno odbyć ekspiację, umartwianie i pokutę się za ten bezprecedensowy atak na podwaliny cywilizacji chrześcijańskiej w postaci gipsowej figury.
kotbehemot6
Dobrze rozumiem, że w świeckim państwie urzędnicy samorządowi wykorzystując prywatne media ale samorządowe mienie uczestniczyli w praktykach religijnych? Przepraszam bardzo ale w każdym cywilizowanym kraju to oznacza konsekwencje. Od przeprosin począwszy, poprzez dymisję i postępowanie dotyczące nadużycia stanowiska skończywszy. O wstydzie nie wspomnę bo go zabrakło.
kamila gwiazda
Ale cyrk…
EULOGOS
Biedna Faustyna.
Dostrzegła UPADEK (polskiego) kk i straciła głowę ….
Kto by nie stracił na jej miejscu …

mg98
Gdzie my żyjemy?

@kotbehemot6
w kraju antycywilizacji oznacza to zaś zarobienie dużego plusa, który nie zostanie zapomniany przy rozpatrywaniu mianowania na kolejną kadencję
R.
Zbliżają się jakieś wybory?

Tyle internauci. Według najnowszego sondażu CBOS poparcie dla PiS spada.
Módlmy się…

Jarosław Dobrzyński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here