Trzaskowski w Szczecinie

0
271

Mimo deszczu na spotkanie z Rafałem Trzaskowskim przyszły tysiące mieszkańców Szczecina. Okolice Walów Chrobrego były wręcz zakorkowane, tylu było chętnych, aby posłuchać Trzaskowskiego.

Lider Platformy Obywatelskiej, prezydent Warszawy lubi otwarte spotkania z wyborcami. Czuje się swobodnie i wielu polityków nie tylko rządzącej partii powinno się od niego uczyć elokwencji i erudycji.

Trzaskowski w Szczecinie przypomniał główne założenia Koalicji Obywatelskiej, prezentowane w ramach 100 ważnych spraw do realizacji po wygranych wyborach. Dużo mówił o pozycji Polski w Europie. O tym, że nie mamy wpływu na decyzje a nasze pieniądze przez działanie PiS-u wciąż nie są inwestowane. Po aferze pisowskiej związanej ze sprzedażą ponad 300 tysięcy wiz mieszkańcom Azji i Afryki, Trzaskowski powiedział, że konsekwencja dla Polski może być wykluczenie z układu z Schengen i przywrócenie kontroli na polskich granicach. To mógłby być akurat ważny argument przeciwko rządzącym, kiedy młodzież, mniej zainteresowana polityką, zderzyła by się z inna rzeczywistością na granicy.

Ważną kwestią poruszaną podczas spotkania przez Trzaskowskiego było zwrócenie uwagi na to, do czego doprowadził Kaczyński i PiS w sferze relacji międzyludzkich. Powszechny hejt, nienawiść, wykluczanie z polskości, kłamstwo, przemysł pogardy. Trzaskowski mocno zaznaczył, że nie chcemy żyć w takiej Polsce, chcemy odbudować zaufanie i wzajemny szacunek.

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here