TRAFO warto

0
1022

„chcę się dowiedzieć, kim są oni, być może to właśnie moja historia, ale równie dobrze nie moja i niczyja. Pogrzebać w obrazkach, przebitkach, odpadkach. Nie ma się czego trzymać, żadnego albumu, żadnego dziennika. Żadnej idei przewodniej, poza potrzebą. Opowieści raczej niezborne. Co sobie kto na swój temat wymyśli. Na temat postaci, którą jest. I życie, ot po prostu, ich albo czyjekolwiek. Przeszłe i trwające”.

Jarek, ty pedale, mural 2020 Monika Pacyfka Tichy&Lambda Szczecin
Oddając mocz pod wiatr, szlochając histerycznie, instalacja, 2020. Małgorzata Goliszewska
Jestem wkurwiona, rzeźba, 2018.Aleksandra Ska
Bez tytułu (Twoje ciało to pole walki) Polska wersja, plakat. 1991/2020. Barbara Kruger

„sami mówią neutralnym narzeczem ludzi stąd. Mieszkańców Szczecina. Narzeczem podręcznika do historii literatury, mimo że z literaturą nie mają nic wspólnego. Gazet redagowanych przez innych napływowych. Starających się bardziej niż ktokolwiek, gdziekolwiek, udowodnić czystość. Czystość i prawo pobytu tu, najpierw właśnie językiem. Ta gra imitacji udaje się świetnie”.

Uwaga historia, obiekt, 2020. Monika Szpener
Serwis Transnatalistyczny – Szczecin Floating Babies, druk na porcelanie, obiekt z metalu, 2020. Agnieszka Grodzińska & Piniak Przemysław
Słownik Języka Polskiego, wydruki w przestrzeni publicznej, 2020. Karolina Breguła
Konrad Kwasek, performans, 2021. Roman Zańko

Kurator i idea wystawy: Stanisław Ruksza. Powyżej 2 fragmenty „Bambino” Ingi Iwasiów. Wystawa Co sobie kto na swój temat wymyśli do 02 maja 2021.

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here