TRAFO Trafostacja Sztuki: Inauguracja nowego cyklu „headshots”

0
694
Marcin Krawczyk, Kiedy inni patrzą na mnie, 80x120cm, olej na płótnie, 2017

TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy Marcina Krawczyka To nie kraj dla miłośników detali w czwartek, 9 stycznia 2020 r. o godz. 19:00.

Będzie to inauguracyjna wystawa nowego cyklu TRAFO zatytułowanego headshots*, polegającego na prezentacji artystów nigdy wcześniej nie funkcjonujących w oficjalnym obiegu sztuki.

– Na wystawie pokazane zostaną prace malarskie Marcina Krawczyka, którego dyplomowy cykl nagrodzony został podczas 39 edycji konkursu im. Marii Dokowicz nagrodą specjalną Prezydenta Miasta Poznania – mówi Anna Konopka z TRAFO Trafostacji Sztuki. – Wystawa To nie kraj dla miłośników detali nawiązuje do tożsamości artysty oraz jego najbliższych. Jest malarską, inspirowaną surrealizmem zabawą o humorystycznym zabarwieniu.

Marcin Krawczyk (ur. 1988 r.) – wychował się w Witaszycach obok Jarocina. Od blisko dziesięciu lat mieszka w Poznaniu. W latach 2007-2010 studiował architekturę na Politechnice Poznańskiej. Absolwent Wydziału Malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jego eksperymentalne malarstwo zahacza o konceptualizm oraz surrealizm, ale nie ucieka on od przedstawień realistycznych czy abstrakcyjnych.


*headshots
Do cyklu krótkich, dwutygodniowych wystaw zapraszamy artystów i artystki, którzy nie mieli okazji dosadniej zaistnieć w obiegu polskiej sztuki, co minus. Jak mawiał internetowy wieszcz, Klucuch: „losowanko zapraszam dzyń dzyń dzyń dzyń”. Tym razem nie kierujemy się konkursowymi regu-laminami, kumoterstwem czy bardziej przemyślanymi zasadami doboru wystawianych osób. Fa-jne? Fajne. Dobrze, zrobimy wystawę. Podsumowując cykl headshots jest jednostrzałową próbą powodzenia lub porażki.

kuratorzy cyklu: Daria Grabowska i Andrzej Witczak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here