To naprawdę ważne

0
1227

Tak kończy swój list do pracowników, jeden ze szczecińskich przedsiębiorców. Bardzo znana firma, lider w swojej branży, niezaangażowany politycznie, ale uczestniczący w życiu gospodarczymi publicznym Szczecina. Jako zarządzający i właściciel kilkudziesięcioosobowej firmy wysłał list do swoich pracowników. 
W liście czytamy: „bardzo proszę, aby wszyscy uczestniczyli w niedzielnych wyborach. Czasy niespokojne, kryzys gospodarczy zbliża się wielkimi krokami i dobrze, aby w Sejmie i Senacie reprezentowali nas ludzie, którzy rozumieją nasze biznesowe problemy, rozumieją nowe technologie oraz znają nasza firmę i sposób jej funkcjonowania. Jednym słowem, nie namawiam Was do włączania się do wielkiej polityki, tylko do tego, abyście w niedzielę pomyśleli o naszym dalszym firmowym rozwoju (…). Namówcie proszę Rodziny i znajomych, aby poszli koniecznie na wybory (…)”.List zacytowaliśmy prawie w całości. Świadomość osób zarządzających tej firmy jest godna polecenia. To ważne wybory, może najważniejsze. 
Zastanówmy się w którym kierunku ma iść Polska? Jaka jest nasza pozycja w Unii Europejskiej? Czy Polak, jako Prezydent Unii Europejskiej to powód do dumy? Czy nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk, to powód by przeczytać, choć kilka książek w życiu, przeczytać do końca… Czy jeśli Unia Europejska wszczyna po raz kolejny postępowanie przeciwko polskiemu rządowi, to powód do prężenia muskułów jak Erdogan i Orban, czy raczej wstyd?
Podobnie jak właściciel firmy, którego list do pracowników zacytowaliśmy, przekonajmy naszych znajomych, sąsiadów i rodzinę – to ważne wybory i pójdźmy głosować w niedzielę 13 października.
wit 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here