Szymankiewicz zatrzymany

0
874

12 listopada planowaliśmy wystawę plakatów Szymona Szymankiewicza w Książnicy Pomorskiej. Wystawie miała towarzyszyć debata o wolności w sztuce z udziałem Szymona Szymankiewicza, O. Tomasza Dostatniego OP i dr Mikołaja Iwańskiego prorektora z Akademii Sztuki.

Plakaty wydrukowane i zawieszone, ulotki roznoszone, folder/katalog dla publiczności i zwiedzających wydrukowany. Niestety machinę organizacyjną projektu „Plakaty Szymona Szymankiewicza i debata o wolności w sztucę” musimy zatrzymać.

Od soboty 9 listopada wchodzą kolejne obostrzenia związane z covid-19. Instytucje kultury muszą być zamknięte. Jako organizatorzy – Fundacja Europejska i Monitor Szczeciński, podjęliśmy decyzję, że szkoda tracić energię na wydarzenie tylko online. Możliwość uczestniczenia w dyskusji o sztuce z tak wspaniałymi gośćmi jest wartością niepowtarzalną. Zobaczenie plakatów artysty i rozmowa z panem Szymonem Szymankiewiczem plus możliwość uzyskania jego autografu możliwa jest tylko „na żywo”. Niestety nic nie zastąpi kontaktu bezpośredniego w sztuce.

Uznaliśmy, po konsultacji z Artystą i panelistami oraz Dyrekcją Książnicy, że 29 listopada spróbujemy zdecydować, kiedy realizujemy to wydarzenie, które swoim tytułem i treścią plakatów miało korespondować ze Świętem Niepodległości. Wystawę i debatę – jeśli będą takie możliwości ze względu na covid, chcielibyśmy zrealizować w grudniu lub styczniu. Pod koniec listopada przekażemy Państwu informację.

A więc – Szymankiewicz zatrzymany. Na razie. Jednak jeśli ktoś z Państwa, planował uczestniczyć w debacie i planował wybrać się do Książnicy, aby obejrzeć plakaty może od nas dostać już teraz prezent. Wydrukowany katalog/folder wystawy Ojczyzna. Wystarczy do nas wysłać maila redakcja@monitorszczecinski.pl z krótką informacją i adresem na który mamy wysłać pocztą folder.
wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here