Szymankiewicz w Szczecinie

0
220

„Sztuka w czasie wojny” debata w Książnicy Pomorskiej będzie mocnym akcentem trwającej wystawy plakatów Szymona Szymankiewicza „Wojna w Ukrainie”. W debacie uczestniczył będzie autor – Szymon Szymankiewicz. Na debatę zapraszamy 17 sierpnia o godzinie 17.00 w sali im. Stefana Klukowskiego.

Wystawę można oglądać do 19 sierpnia w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Organizatorzy – Fundacja Europejska przygotowała dla odwiedzających gratisowe pocztówki prac Szymona Szymankiewicza.

Szymon Szymankiewicz urodził się w Łodzi w 1985 r. Absolwent Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, w którym jest doktorantem i wykładowcą w Pracowni Plakatu II, prowadzonej przez prof. Eugeniusza Skorwidera. Projektuje plakaty i grafiki. Charakteryzuje go minimalistyczny styl – często operuje powszechnie znanymi symbolami i ich przetworzeniami, korzysta z podstawowych kolorów, na większości z jego plakatów nie ma słów. Jego prace zdobywają nagrody i wyróżnienia oraz są pokazywane na wystawach i przeglądach w Europie, Azji i obu Amerykach. Najbardziej doceniono antyfaszystowski plakat „Loading…”, który zdobył m.in. Złoty Medal na Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach w 2019 r. oraz I nagrodę na Międzynarodowym Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego w Oświęcimiu w 2020 r.

Wydarzenie realizowane jest w ramach „Program Społecznik 2022 – 2024”. Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. #PomorzeZachodnie #ProgramSpołecznik #społecznik #KARR

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here