Szkolenia Dzieci i Młodzieży z dofinansowaniem

0
545

Zapowiedzi przedstawicieli rządu ziściły się. Na budowę kompleksu dla młodych adeptów piłki nożnej Ministerstwo Sportu i Turystyki przekaże 30 mln zł. Dziś podpisano umowę na dofinansowanie tego projektu. Jednym z najważniejszych elementów Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży będzie dwukondygnacyjny budynek, w którym znajdą się szatnie, pomieszczenia trenerów, sale wykładowe, siłownia i gabinety odnowy. – Dziękuję za merytoryczne rozmowy, które doprowadziły do takiego finału. Wkrótce będziemy dysponowali jednym z najlepszych obiektów w Polsce. Mamy nadzieję, że to nie koniec wsparcia z rządu. Będziemy zabiegać o kolejne pieniądze – powiedział Piotr Krzystek.

W bezpośrednim sąsiedztwie budynku CSDiM zostaną wybudowane cztery boiska treningowe do gry w piłkę nożną, w tym trzy pełnowymiarowe. – Najważniejsze jest budowanie fundamentów. Żeby osiągać sukcesy trzeba inwestować w szkolenie najmłodszych, dlatego tak bardzo trzymam kciuki za ten obiekt – dodał Witold Bańka, minister Sportu i Turystyki.

Dwa boiska będą miały nawierzchnię naturalną, a jedno podgrzewaną murawę hybrydową. Ostatnie, z nawierzchnią sztuczną w sezonie jesienno-zimowym będzie przykrywane tzw. „balonem”. – Łączy nas piłka, ale i troska o zdrowe wychowanie dzieci i młodzieży. To centrum to krok w stronę najlepszych standardów XXI wieku – podsumował Jarosław Mroczek, prezes Pogoni Szczecin. Przypomnijmy, że oprócz części dedykowanej Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży inwestycja obejmuje budowę czterech trybun Stadionu Miejskiego, płyty głównej i treningowej oraz infrastruktury wokół, tj. parkingów, dróg dojazdowych i chodników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here