Szczupaki 2022

0
281

Wokół nas jest wielu ludzi dobrej woli. Wiele organizacji pozarządowych, fundacji i stowarzyszeń. Są również fantastyczne instytucje kultury. Dobrze, że szczecińska Gazeta Wyborcza już od kilkunastu lat w plebiscycie „Kiełbie i Szczupaki” nagradza tych, którzy robią wiele dobrego.

Dziennikarze lokalnej Wyborczej wręczyli „szczupaka” Katerinie Zavizhenets, która przypomniała, że po ukraińsku szczupak ma formę żeńską i to „szczuka”. Dziennikarze docenili aktywność Kateriny w szeroko rozumianej pomocy dla Ukrainy, pomocy dla uchodźców, wspieraniu kobiet i dzieci z Ukrainy, które trafiły do Szczecina. Sama nagrodzona podkreślała, że to wyróżnienie należy się wielu osobom i instytucjom które włączyły się aktywnie w pomoc ofiarom wojny. To Polacy, polskie organizacje pozarządowe, samorządy a także mieszkający od dawna w Szczecinie Ukraińcy.

W plebiscycie nominacje otrzymali: posłanka Katarzyna Kotula, Liga Superbohaterów, Igor Podeszwik, szczeciński oddział Polskiego Związku Wędkarskiego, osoby zaangażowane w przywrócenie pamięci dokonań rodziny Quistorpów dla Szczecina, organizatorzy Szczecińskiego Tygodnia Ubogich oraz 3 wspaniałe instytucje kultury – Zamek Książąt Pomorskich, Jakub Skrzywanek dyrektor Teatru Współczesnego i Stanisław Ruksza dyrektor TRAFO.

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here