Szczecińska firma tworzy ogólnopolską telewizję Biznes24

3
3031

Michał Winnicki ze Szczecina oraz znany dziennikarz ekonomiczny Roman Młodkowski zapowiadają uruchomienie w marcu br. całodobowego, biznesowego kanału telewizyjnego.

„Biznes24 będzie nawiązywała do najlepszych tradycji telewizji biznesowych w Polsce i zapełni lukę, jaka powstała na rynku po odejściu przez istniejące kanały informacyjne od tematyki biznesowej” – powiedział portalowi Wirtualne Media Roman Młodkowski. – „Będzie to telewizja, która ma się trzymać z daleka od informacji politycznych” – dodał Michał Winnicki.

PASŁĘK, 01,02.09.2012. LOTOS OPEN 2012 nz/ekipa TV Fot. Roman Jocher *** Local Caption ***

Telewizja Biznes24 rozpocznie od nadawania kilku godzin programu dziennie, ale docelowo przez całą dobę emitować będzie dane rynkowe, transmitować otwarcie i zamknięcie giełdy, planowane są audycje o charakterze poradnikowym, edukacyjnym i dokumentalnym. Telewizja ma być dostępna w jakości HD na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych, a także w formie płatnej na stronie własnej internetowej stacji. Siedziba redakcji będzie mieściła się w Warszawie. Poza stałą redakcją Biznes24 ma mieć sieć korespondentów w całej Polsce.

Za organizację siedziby stacji, za ofertę programową i zespół redakcyjny odpowiada Roman Młodkowski. To jeden z najbardziej doświadczonych dziennikarzy ekonomicznych w Polce. Był autorem emitowanego przed laty programu „Fakty, ludzie, pieniądze TVN”, współtwórcą TVN24 i twórcą TVN CNBC. Po rozstaniu z Grupą TVN (2013 r.) wprowadził na rynek serwis Business Insider, odpowiadał za rozwój miesięcznika „Forbes”, kierował redakcją Onet Biznes.
Inicjatorem utworzenia stacji jest szczecinianin Michał Winnicki. „Dla branży jest zagadką” – napisał autor reportażu „Winnicki dream”, opublikowanego w branżowym miesięczniku „Press” w kwietniu 2017 r. „W Szczecinie jest niemal zupełnie nieznany. Kiedy zapytać o Michała Winnickiego dziennikarzy w Szczecinie lub osoby związane z tym miastem, wszyscy robią wielkie oczy. – Nikt nas tu nie zna – potwierdza Winnicki. – Lokalnej działalności w ogóle nie prowadzimy. Klientów zawsze mieliśmy z Warszawy” – tłumaczył autorowi reportażu.
Wiadomo, że ukończył Ekonomię i Zarządzanie na Uniwersytecie Szczecińskim. Zaczynał w Szczecinie jako handlowiec sprzętu RTV. Jako samodzielny producent zadebiutował w 2008 roku programem „High score”, poświęconym grom komputerowym (telewizja Owsiaka O.TV na platformie satelitarnaej N.) Rok później, po przekonaniu do sponsoringu Grupy Allegro, realizował magazyn „AlleGra” (TV4) – prowadzący go Marcin Sońta z Radia Zet przylatywał do Szczecina na nagrania na weekendy. Podczas każdego ze spotkań nagrywali trzy kolejne odcinki. Studio znajdowało się w wynajętym mieszkaniu. W bloku. Na drugim piętrze.
Również dla TV4 realizował program turystyczno-podróżniczy „Letni wakacjometr”, w TV Biznes można było oglądać programy z cyklu „Golf pasja i sport” i „Darz bór” o myślistwie i łowiectwie. Współpracował z telewizją rolniczą TVR.

W październiku 2013 roku rozpoczął nadawanie muzyczno-rozrywkowego Power TV (oficjalny debiut z pełną ramówką to styczeń 2014). Obok m.in. teledysków disco polo stacja emitowała programy, które produkował Winnicki. 1 września 2014 roku rozpoczęła nadawanie Nuta.TV, równie z we wrześniu 2014 roku zadebiutował dokumentalny Adventure. Programy dla swoich kanałów kupuje u dystrybutorów m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec czy Holandii. Jeździ na targi do Cannes.W grudniu 2015 roku wystartował Top Kids. Obecnie jest nadawcą 9 ogólnopolskich kanałów telewizyjnych (poza wymienionymi również Top Kids JR, TVR, TO!TV, Ultra TV 4K i NTL Radomsko). Działające w Czechach, na Słowacji oraz na Litwie oddziały MWE Networks International są nadawcami międzynarodowych wersji kanałów Power TV, Adventure, Nuta.TV i Top Kids.

Cały czas prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. W KRS odnotowano, że siedziba firmy mieści się przy ul. Firlika 31. Z informacji „Press” z 2017 roku wynika, że firma Michał Winnicki Entertiment kupiła działkę pod budowę biurowca na rogu ulic Heyki i Maklerskiej, w okolicach dworca PKP. „Za parę lat zbudujemy tam siedzibę z prawdziwego zdarzenia” – zapowiedział w cytowanym już reportażu.
Biurowiec będzie nosił nazwę Tower Power.

Rafał Jesswein.

3 KOMENTARZE

    • Tam są reklamodawcy i wykonawcy. Ale jak czytałem, planują wybudować w Szczecinie centrum produkcyjne. W Ystad w budynkach po armii Mankell Henning (ojciec rodziny Wallanderów) zbudował wytwórnię filmową. Czyli nic nie stoi na przeszkodzie. Miasto powinno tej firmie dać np. Olejarnię, a marszałek uruchomić wydział operatorski z prawdziwego zdarzenia. I tak dalej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here