Szczecińscy prawi i sprawiedliwi. Inaczej.

0
840

Szczecin 04 września godz. 19.00 róg ul. Mickiewicza. Przy siedzibie Prawa i Sprawiedliwości. Na poboczu ulicy parkują służbowe limuzyny. Sami ważni ludzie. Pełniący eksponowane stanowiska. Na spotkanie swojej partii przyjechali służbowymi samochodami. Czy to właściwe i godne moralnie? Niestety moralność prawych i sprawiedliwych pozostawia wiele do życzenia. Twarze pełne frazesów, pouczający innych, wywyższający się publicznie a prywatnie moralność drobnych cwaniaczków.

Ale po kolei. Na ulicy samochód służbowy Starostwa Powiatowego z Myśliborza. Czy to Pani Starosta, czy sama czy ze swoim zastępcą, a może z kierowcą? Faworyzowana przez posła Dobrzyńskiego dla którego wszyscy członkowie PO – jak relacjonował poseł Nitras, to złodzieje. Czy w tym przypadku Pani Starosta na prywatne spotkanie w Szczecinie wzięła z urzędu delegacje? Jak rozliczy prywatną podróż z Myśliborza do Szczecina? Co na to radni powiatowi z Myśliborza?

Drugi samochód, limuzyna wiceprezesa Zarządu Portów Szczecin – Świnoujście. Kazimierz Drzazga wybitnie wykształcony specjalista i menager znający języki obce (polski) i wybitny ekspert zarządzania. Działacz Akcji Katolickiej, główny moralista w Sejmiku Zachodniopomorskim, pierwszy w ławce kościelnej na wszelkich uroczystościach. Panie Kazimierzu, czy Panu nie wstyd? Czy nie widzi Pan niestosowności wykorzystywania służbowej limuzyny na prywatne spotkania partii politycznej? Czy takie, wątpliwie moralnie, działania nie przeszkadzają Panu, Pańskiemu sumieniu? Czy nie powinien się Pan z tego spowiadać?

Kolejny samochód, ulubieniec Prezydenta Piotra Krzystka, jego zastępca Marcin Pawlicki. Wykorzystujący samochód ZDiTM w konferencji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kuriozum, gdyż w tym samym czasie w parku przechodził sobie Bartłomiej Sochański i dołączył się do konferencji. Pawlicki służbowym autem jeździ na spotkania partyjne. Spotkania prywatne. Czy Piotr Krzystek dalej będzie tolerował takie zachowania swojego zastępcy?

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że politycy tej partii publicznie kreują się na prawych i sprawiedliwych. Jedynych uczciwych, nieskazitelnych. Wzory moralności. Szanowni Państwo, ludzie to widzą, waszą arogancję i butę. Może jesteście prawi, ale raczej inaczej. Może jesteście sprawiedliwi, ale na pewno inaczej.

Powinniście się wstydzić.

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here