Szczecinianie lubią się ruszać

0
936
Foto Stanisław Kaup

Ruch to zdrowie, szczególnie na świeżym powietrzu. Piękna pogoda, odpowiednia infrastruktura zachęcają mieszkańców Gumieniec oraz innych dzielnic Szczecina do aktywności fizycznej przy Jeziorku Słonecznym. Społecznik i radny miasta Michał Wilkocki razem z Radą Osiedla Gumieńce przygotował dla mieszkańców pięć różnorodnych bezpłatnych zajęć sportowych. Począwszy od wtorku, kiedy to o godzinie 18:30 zajęcia Tai Chi prowadzi Polska Akademia Wushu Nan Bei Shen Long, do niedzieli każdy znajdzie rodzaj aktywności dla siebie. W czwartki o 18:45 na zajęcia z samoobrony i fitnessu zaprasza Stowarzyszenie ISAM Polska. W soboty o 10 odbywają się treningi ze street workoutu, a później o 12 Euforia Pole Dance prowadzi zajęcia z Pole Dance. Tygodniowy cykl zajęć nad jeziorkiem kończy się treningową niedzielą pod patronatem Fundacji Anioły Sportu – początek o 10:30.

Ta fantastyczna inicjatywa, jaką są bezpłatne zajęcia nad Jeziorkiem Słonecznym, to szansa na poprawienie kondycji oraz nauki nowych ćwiczeń. Jest również okazją dla osób potrzebujących podczas treningu wsparcia ze strony profesjonalnych trenerów. Czujne oko eksperta podpowie, jak lepiej i bezpieczniej wykonać dane ćwiczenie lub co poprawić podczas treningu.

Stworzona przez Michała Wilkockiego inicjatywa jednoczy mieszkańców oraz pozwala poznać siebie nawzajem. Wspólne zajęcia w plenerze to szansa poznania swojego sąsiada. W ten sposób buduje się społeczność identyfikującą się z miejscem, w którym mieszka. Od początku, czyli od kwietnia, zajęcia cieszą ogromną popularnością. Na treningi uczęszczają mieszkańcy Gumieniec, a także szczecinianie z najdalej położonych dzielnic naszego miasta. Warto przyjść choć raz i zobaczyć, jak to wygląda. Różnorodność zajęć jest duża, więc każdy znajdzie trening dla siebie.

Stanisław Kaup

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here