Szczecin zaprasza. Cała Polska. Na wybory!

0
669

Cała Polska. Na wybory! – to hasło kampanii społecznej ogłoszonej dziś przez Piotra Krzystka, prezydenta Szczecina. Celem akcji jest zachęcanie do udziału w wyborach na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które odbędą się 28 czerwca.

Akcja zaczyna się w Szczecinie i w regionie, Prezydent zaprosił do niej także prezydentów miast z Unii Metropolii Polskich. Kampania ma maksymalnie obiektywnie zachęcać, pomagać i promować udział w wyborach. To praktyczna realizacja Ustawy o samorządzie, która (art. 7 ust. 1 pkt 17) mówi o wspieraniu i upowszechnianiu idei samorządowej, w tym tworzeniu warunków do działania i rozwoju jednostek pomocniczych i wdrażaniu programów pobudzania aktywności obywatelskiej.

– W naszej inicjatywie ważne jest to, aby łączyć siły i unikać tego co dzieli – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. – Dlatego swoje sympatie zostawiamy na boku i apelujemy o wspólne działanie w myśl zasady: Niech łączy nas to, że idziemy na wybory, a nie dzieli to na kogo chcemy głosować.

Do udziału w kampanii Piotr Krzystek zaprasza liderów, samorządowców, prezydentów miast, liderów opinii oraz osoby zaangażowane społecznie z regionu i całej Polski.

Akcja prowadzona będzie głównie w internecie i mediach społecznościowych. W ramach kampanii powstanie m.in. strona internetowa na której w prosty sposób będzie można porównać programy poszczególnych kandydatów na Prezydenta RP.

– To będą jedne z ważniejszych wyborów dlatego jeszcze raz zachęcam do udziału – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.  Cała Polska. Na wybory!

załączeniu deklaracja, którą Prezydenta Szczecina związana z kampanią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here