Szczecin wspiera kobiety

0
658

Za uchwałą zagłosowało 18 radnych Koalicji Obywatelskiej, Bezpartyjnych Piotra Krzystka i Radna niezrzeszona. Zdaniem Łukasza Kadłubowskiego „zależało nam, żeby stanowisko było akceptowalne dla wszystkich, którzy sprzeciwiają się zaostrzeniu prawa aborcyjnego i skazywaniu kobiet na niewyobrażane cierpienie”.

Przeciwko zagłosowała kobieta – od Piotra Krzystka, przewodnicząca Rady Miasta Szczecina… Radni „prawi i sprawiedliwi” nie wzięli udziału w głosowaniu.

Uzasadnienie przyjętej uchwały:

„Radykalne ograniczenie praw kobiet, jakie na mocy wyroku politycznego «Trybunału Konstytucyjnego” Julii Przyłębskiej zostało wprowadzone 22 października 2020 r. wzbudziło ogromny sprzeciw społeczny. Haniebnym jest to, że wyrok ten zapada w okresie pandemii SARS-CoV-2, co uniemożliwia wyrażenie swego niezadowolenia części społeczeństwa, a tych z nas, którzy podejmują wyzwanie i protestują, naraża na utratę zdrowia i życia, co jest działaniem antypolskim. Wyrok ten jednoznacznie stoi w sprzeczności z art. 7 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych: «Nikt nie będzie poddawany torturom, okrutnemu, nieludzkiemu albo poniżającemu traktowaniu lub karaniu». Rozstrzygnięcie «Trybunału Konstytucyjnego” Julii Przyłębskiej odbiera polskim kobietom, które nie ze swojej winy znajdują się w dramatycznej sytuacji, prawo do decydowania o swoim życiu i zdrowiu. Nie ma na to naszej zgody. Szczecin zawsze stał na straży wolności i przestrzegania praw obywatelskich. Jako przedstawiciele mieszkańców naszego miasta stoimy po stronie kobiet, ich wolności, podmiotowości i godności. Nigdy nie będziemy arbitrami ludzkich sumień. Nie bądźmy obojętni”.

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here