Szczecin solidarny z Sędziami

0
815

Prawie tysiąc osób zebrało się w Szczecinie by wyrazić swoje poparcie dla Sędziów szykanowanych przez władzę PiS. Demonstranci zebrali się na Placu Żołnierza przed budynkiem Sądu Rejonowego. Szczeciński protest był częścią wielotysięcznych demonstracji, które odbyły się w całej Polsce. 

Sędziowie mają dość bezpodstawnych represji wobec Sędziów, którzy orzekają nie po myśli władzy PiS i ministra Ziobro.

Pretekstem do wielotysięcznych demonstracji było odsunięcie od orzekania Sędziego Pawła Juszczyszyna. Szczecińską demonstrację zorganizowały wspólnie KOD oraz szczeciński oddział Stowarzyszenia Iustitia. Sędziowie odczytali swoje żądania wobec władz m.in. natychmiastowe przywrócenie do orzekania Sędziego Juszczyszyna, powołanie niepolitycznej KRS, likwidacje politycznego systemu represjonowania i wykonywania orzeczeń polskich i europejskich sądów w tym wyroku TSUE z 19 listopada.

Sędzia Paweł Juszczyszyn na swoim koncie FB napisał „apeluję do wszystkich sędziów: Nie dajcie się zastraszyć!”. W podobnym tonie zaapelowała do Polaków tegoroczna laureatka Nagrody Nobla Olga Tokarczuk stwierdzając „Polscy sędziowie, jesteśmy świadomi tego, w jak wielkiej teraz opresji żyjecie, jak jesteście zwalniani z pracy, przesuwani na inne stanowiska, jak bardzo cierpią na tym wasze rodziny. I chcę powiedzieć wam tylko, że jesteśmy z Wami”. 
wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here