Szczecin – różnorodny i tolerancyjny

1
1125

Według prof. dr hab. Daniela Wacinkiewicza, „Szczecin zawsze był miastem różnorodnym i tolerancyjnym, dlatego zdecydowaliśmy by w tym szczególnym czasie podjąć się realnych działań, które będą stały na straży podstawowych praw człowieka„. Zastępca Prezydenta Krzystka dodaje, że „nie chcemy by deklaracja była tylko hasłem, dlatego program, który stworzymy ma realnie odpowiadać na potrzeby narażonych na nierówne traktowanie grup społecznych„.

Dokument nosi nazwę „Szczecin – miasto wolne od dyskryminacji” i przyjęty został przez Komisję ds. Skarg, Wniosków i Petycji. Na 5 członków komisji 4 głosy były za, a radny PiS zagłosował przeciw. Zdaniem przewodniczącego komisji, radnego Łukasza Kadłubowskiego, „decyzja radnych z komisji, umożliwi prezydentowi miasta opracowanie programu wsparcia dla osób dyskryminowanych”.

Prezydenta Piotr Krzystek w pełni popiera decyzje radnych i na swoim profilu FB deklaruje wsparcie osobom dyskryminowanym i wskazuje kierunki działań miasta w tym obszarze.

Koordynacją działań oraz programem przeciwdziałania dyskryminacji zajmie się prof. dr hab. Daniel Wacinkiewicz. Zdaniem Prezydenta Krzystka na najbliższej sesji Rady Miasta pojawi się stosowna uchwała.

W przyjętym dokumencie wskazuje się pełne poparcie dla takich wartości jak: sprzeciw wobec jakiejkolwiek formy dyskryminacji, aktywne wsparcie dla idei tolerancji, równości i szacunku dla drugiego człowieka, we wszystkich obszarach życia społecznego oraz prowadzenie działań edukacyjnych, poruszających problem dyskryminacji i mowy nienawiści w życiu publicznym.

Może dlatego radny PiS był przeciwko…

red.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here