Szczecin – polskie miasto w Europie!

0
1135

Szaleńcy i hochsztaplerzy chcą nas wyprowadzić z Unii Europejskiej. Polska w Europie miała swoje ważne miejsce. Polak był Prezydentem Unii Europejskiej. Teraz jesteśmy kompanami Orbana, który współpracuje z Rosją Putina. Nie o tym marzyli Polacy wstępując do Unii Europejskiej. Marzyliśmy o wspólnej Europie. Nowe pokolenie Polaków nie pamięta granic i kontroli celnych. O paszportach, podróżując po Europie, dawno zapomnieliśmy. Ale nadszedł czas „prawych i sprawiedliwych”, pełnych kompleksów, kołtuństwa i nienawiści. Spadkobiercy Jana Pawła II… Straszący chorobami przenoszonymi przez biednych emigrantów, palący flagi europejskie, wyprowadzający flagi Unii z gmachów rządowych urzędów. Cynicy i hochsztaplerzy. POLEXIT ogłosił Pinokio w Sejmie, posłowie – nawet od wydawałoby się rozsądnego Gowina – zagłosowali za vetem wobec unijnego budżetu. Różne wasze przestępstwa i niegodziwości Polacy wam mogą zapomnieć. POLEXIT nie będzie zapomniany!!!

W tym kontekście wiele grup społecznych protestuje. Północna Izba Gospodarcza wyraża swój sprzeciw. Komitet Regionów, polskie regiony i miasta, organizacje pozarządowe, media.
Do grona obrońców Polski i jej miejsca w UE dołączył Prezydent Szczecina Piotr Krzystek. W liście otwartym pisze : apeluje do Rządu RP o uszanowanie wartości, na których zbudowana jest Unia Europejska i podjęcie próby znalezienia mądrego konsensusu dotyczącego przyszłego wspólnotowego budżetu i zapewnienie efektywnego udziału w nim Polski, a pośrednio samorządów terytorialnych”. Prezydent Krzystek podkreśla, że „Szczecin i cała Polska są wielkimi, wielowymiarowymi beneficjentami członkostwa Polski w Unii Europejskiej”. Wśród korzyści naszego członkostwa w Unii są oczywiście inwestycje i pieniądze. Prezydent Szczecina zwraca uwagę jeszcze na inne elementy „przynależność do wielkiej rodziny europejskich narodów pozwala nam rozwijać relacje międzynarodowe, bezproblemowo przekraczać granice, a przede wszystkim poszerzać obszar naszej wyobraźni i czerpać dobre wzorce z bogatych doświadczeń naszych partnerów”.

Piotr Krzystek wprost mówi, że „z niepokojem przyglądamy się sytuacji związanej z unijnym budżetem. Użycie weta może oznaczać daleko idące konsekwencje i straty także dla samorządów. Jako Szczecin od 2007 roku dostaliśmy z UE aż 1,6 mld złotych! Dlatego apeluję o znalezienie rozwiązania, które umożliwi dalsze wykorzystanie środków unijnych. Do przyłączenia się do akcji zachęcam także innych samorządowców”.

Panie Prezydencie, wielu mieszkańców dziękuje za ten list otwarty. Wielu jest z Pana dumnych. Musimy wspólnie walczyć o pozostanie Polski w Unii Europejskiej. Musimy powiedzieć dość, szaleństwu obecnej ekipy rządzącej.

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here