Szczecin kupuje „Muzeum Stoewera” w Wald-Michelbach

0
822

To pierwszy przypadek w historii, żeby Polacy kupowali niemieckie muzeum. Całe muzeum, działające, niezadłużone, nie będące w stanie likwidacji. Ten pierwszy raz wydarzy się w Szczecinie

– Stoewer wraca do domu! Nie ma lepszego miejsca na świecie, żeby eksponować tę markę. Ta kolekcja z punktu widzenia Szczecina jest bezcenna – powiedział Piotr Krzystek.

Muzeum poświęcone najsłynniejszym szczecińskim przedsiębiorcom z XIX i XX wieku – działa w  Wald-Michelbach, w niemieckiej Hesji, niedaleko francuskiej granicy. W muzeum można oglądać – liczący kilkaset eksponatów – bogaty zbiór samochodów, maszyn do szycia i pisania, rowerów, dokumentów, fotografii, akcesoriów z epoki. Szczecin kupuje to muzeum. Kolekcję, którą Manfried Bauer, właściciel Muzeum Stoewera, gromadził przez dziesięciolecia  będzie można oglądać w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie.

– To nowe otwarcie i nowe możliwości dla Zajezdni Sztuki, bo z rąk prywatnych kolekcja trafi do publicznego muzeum i tym samym zostanie z nami już na zawsze – podsumował Stanisław Horoszko, dyrektor Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here