Szczecin – Gwiezdne Miasto

0
476

Gdzie w Szczecinie znajduje się miejsce wyglądające jak bursztynowa komnata? Na to i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w drugiej części przygód Gryfitka, które napisał i opracował przewodnik po Szczecinie i województwie Tomasz Wieczorek.
Gryfitek to ciekawy poznawania bohater książki opracowanej w formie zeszytu edukacyjnego podszytego fantazją, legendami, ale jak najbardziej i faktami… Jest ona skierowana do małego i dużego miłośnika zwiedzania i bliższego poznawania Szczecina. Książka opowiada o Szczecinie – wyjątkowym mieście, o którym można powiedzieć – Miasto Oriona. Tomasz Wieczorek przywołuje wiele ciekawych legend i historii, które dotyczą Szczecina. Opowiada nie tylko o mieście gwiazd ale także o gryfach, centaurach, minotaurach, syrenach, trytonach, krasnalach, czy jednorożcu… Przybliża symboliczne miejsca miasta pełne intrygujących historii. Nie brakuje w niej podpowiedzi zagadek, które można rozwiązywać ruszając na trasę. W publikacji zawarty jest również kod QR – ułatwiający pobranie mapy z omawianymi na szlaku miejscami. To już kolejna publikacja o Szczecinie Tomasza Wieczorka.

Książka do kupienia w szczecińskich księgarniach a 31 maja okazja do spotkania z autorem. Prezentacja najnowszej książki Tomasza Wieczorka odbędzie się w Książnicy Pomorskiej. Podczas spotkania dowiemy się m.in. gdzie idąc po Szczecinie sięgniemy aż do gwiazd… Zapraszamy do Książnicy Pomorskiej dnia 31 maja 2022, godz. 17:00. Sala im. Zbigniewa Herberta.

red.

Tomasz Wieczorek –  kierownik Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej Zamku Książąt Pomorskich, przewodnik turystyczny po Szczecinie i województwie zachodniopomorskim, z dwudziestoletnim doświadczeniem. Pomysłodawca i koordynator projektu, w ramach którego powstała zamkowa publikacja „Śladami Lubinusa. Przewodnik niezwykły”, którego jest współautorem. Twórca koncepcji zrealizowania filmu „Zamek wśród atrakcji Pomeranii”, kart edukacyjnych oraz gry planszowej po szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich. Autor tekstu oraz koncepcji przewodnika dla dzieci pt. „Zwiedzamy Zamek”. Propagator wiedzy o Dynastii Gryfitów i ich Księstwie Pomorskim oraz Szczecinie i Mapie Lubinusa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here