Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy!

0
697

Odchodzi 2018 rok, wchodzimy niepewnie, ale z nadziejami w rok 2019. Dlatego w tym wyjątkowym dniu chcemy Państwu serdecznie podziękować. Wiele mamy powodów, aby dziękować. Przede wszystkim za to, że jesteście Państwo z nami. Lajkujecie, komentujecie i udostępniacie teksty z Monitora Szczecińskiego. To dla nas bardzo ważne. Świadomość, że nasze teksty czy komentarze są przez Państwa zauważane.
Zaczęliśmy z tym projektem medialnym nie tak dawno.Grono doświadczonych dziennikarzy radiowych, prasowych i telewizyjnych postanowiło pokazywać ważne sprawy w Szczecinie w sposób, może trochę staroświecki, niebanalny, niesensacyjny.
Patrząc na poziom i upadek publicznych mediów, chcemy w sposób rzetelny i obiektywny opisywać rzeczywistość. Nie atakujemy personalnie, czasami komuś włożymy mała szpilkę, raczej opisujemy i komentujemy. Stara szkoła dziennikarska, uzupełniona o nowoczesne formy przekazu i podpowiedzi naszych młodszych kolegów.
Projekt medialny www.monitorszczecinski.pl i jego strona na portalu społecznościowym Facebook https://www.facebook. com/monitorszczecinski to zarejestrowany tytuł prasowy. Nie jesteśmy stroną, która tylko udostępnia teksty innych, tworzymy własne treści, teksty, wywiady.
Zaczęliśmy, zgodnie ze starą szkołą „na sucho” w połowie marca 2018 roku. Przez prawie 3 miesiące pisaliśmy teksty, dyskutowaliśmy, pracowaliśmy nad formułą Monitora Szczecińskiego. Stronę www udostępniliśmy publicznie w czerwcu 2018 roku. Nasza strona na Facebooku zaczęła „żyć” również w czerwcu 2018 roku. Dzisiaj 1137 osób lubi nas na FB, „śledzi” nas prawie 1200 osób.
Napisaliśmy i zredagowaliśmy 117 tekstów do rubryki „aktualności”, 109 tekstów do rubryki „kultura”, 93 teksty do rubryki „społeczeństwo”, 61 tekstów do rubryki „gospodarka” i najmniej – tylko 60 tekstów do rubryki „polityka”. Mamy nadzieję, że również te proporcje świadczą dobrze o naszym zespole redakcyjnym…
Pozwólcie Państwo na trochę statystyki z ostatniego miesiąca. W grudniu 2018 roku nasze posty (zapowiedzi tekstów) miały zasięg, dotarcie do ponad 98.400 osób. Państwa aktywność na nasze teksty w grudniu była na poziomie prawie 7.000 reakcji – polubienie, udostępnienie, komentarz itp. Łączna ilość wyświetleń – oglądalność naszych wywiadów, rozmów video to ponad 40.000 tylko w grudniu… W grudniowym podsumowaniu warto zwrócić uwagę, że największe zasięgi miały m.in.: wywiad z prof. Rosatim – ponad 70 tysięcy, tekst – wspomnienie o bp Pieronku – ponad 5.000, tekst Bogny Czałczyńskiej o manipulacji przy wyborach do Rad Osiedla – ponad 1.000 osób, wywiad video z ks. Sową – ponad 45.000 czy zapowiedź spotkania w Szczecinie z prof. Andrzejem Rzeplińskim – ponad 1.500 osób.
Jak Państwo zauważyliście od września wprowadziliśmy „Rozmowy Monitora” – wywiady z ciekawymi osobami, nie tylko ze Szczecina. Na naszej stronie jest już prawie 40 materiałów video, w tym ponad 20 wywiadów. Mieliśmy okazję porozmawiać m.in.: z posłem dr Arkadiuszem Marchewką, prof. dr hab. Tadeuszem Gadaczem. prof. dr hab. Dariuszem Rosatim, prezesem Watchdog Polska – Szymonem Osowskim, konsulem honorowym Republiki Włoskiej w Szczecinie – dr hab. Angelo Rellą, ministrem w rządzie Tadeusza Mazowieckiego – Ewarystem Waligórskim, ks. Kazimierzem Sową, Pawłem Bartnikiem, Urszulą Pańką czy dyrektorem Muzeum Narodowego Lechem Karwowskim.

W 2019 roku życzymy Państwu, naszym Czytelnikom pięknych dni, wielu okazji do satysfakcji, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Prosimy również Państwa o udostępnianie tekstów, które się Państwu podobają, komentowanie tych, które są kiepskie i wyrażanie na różne sposoby swoich emocji. Miejmy nadzieję, że będą to emocje pozytywne. Wszystkiego najlepszego Drodzy Państwo!

redakcja
www.monitorszczecinski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here