Syrenie Stawy będą dofinansowane

0
860
wit IMG_20180402_170148

Projekt budowy ogrodu botanicznego w Parku Leśnym Arkońskim otrzyma 4 mln zł ze środków unijnych rozdzielanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.
Syrenie Stawy to zespół stawów w Parku Leśnym Arkońskim, między ulicami Międzyparkową, Pola i Poziomkową. Tuż obok popularnej ścieżki pieszo-rowerowej, łączącej Park Kasprowicza z Arkonką. W lutym, gdy ogłaszano rozstrzygnięcie  konkursu w ramach  działania „Ochrona różnorodności biologicznej”, zgłoszony przez Gminę Miasto Szczecin, projekt Syrenich Stawów znalazł się dopiero na piątym miejscu. Zwiększono jednak sumę wsparcia i szczecińskie zadanie zostanie dofinansowane. Miasto się tego nie spodziewało. Projekt ogrodu botanicznego wcześniej skreślono z budżetu. Wpisany będzie jednak za miesiąc.
Jego wartość to 5,2 mln zł. 4 mln zł ze środków unijnych i 1,2 mln zł ze środków własnych. Miasto zainwestowało już ponad 3 mln zł w prace projektowe i oczyszczenie stawów.
Koncepcja budowy ogrodu botanicznego powstała w 2010 r. Na terenie 18 ha uporządkowana zostanie zieleń, powstaną szlaki tematyczne, wybudowany będzie ośrodek edukacji, wyremontowana aleja Fałata. Koszt wszystkich etapów inwestycji szacowano wstępnie na 26 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here