Święci z Platformy

1
1437

Dziewice orleańskie i osioł dardanelski – tak można podsumować zachowanie Platformy Obywatelskiej w sprawie oddania kolejnej działki dla archidiecezji szczecińsko – kamieńskiej.
Radni PO, a szerzej Koalicji Obywatelskiej prężyli muskuły, zapewniali, że są z mieszkańcami, a w kluczowym głosowaniu sprawili, że na osiedlu Nad Rudzianką powstanie kolejny kościół.
Arcybiskup Dzięga kolejny raz zagrał politykom na nosie. W publicznych wypowiedziach nie szczędzi uwag wobec tych, którzy na Polskę donoszą w Brukseli, którzy sprowadzić chcieli uchodźców, nie dbają o rodzinę, promują związki partnerskie a mimo to, radni PO wielbią Arcybiskupa Dzięgę i nie pierwszy raz idą mu na rękę…
Dziwne jest to, że sprawy nie dotyczą sumienia, czy moralności – sprawy dotyczą biznesu i kasy. Warto przypomnieć, że za przekazaniem działki dla kościoła było 14 radnych, tylko 14 radnych… 11 głosów było przeciw a 3 osoby się wstrzymały.
Zapytacie Państwo o co chodzi z tymi „świętymi z Platformy”? Jan Posłuszny, Magdalena Herczyńska „spóźnili się” na głosowanie a Urszula Pańka nie była obecna na sesji Rady Miasta. Efekt – 3 decydujące głosy radnych Platformy Obywatelskiej. Platforma mogła zablokować przekazanie działki, ale tego nie zrobiła. Czy wspomniane osoby z PO dalej będą reprezentować PO, czy zapiszą się do PiS-u a może przejdą do „partii” Dzięgi?
Partia w której każdy głosuje jak chce, nie ma sensu. Można dopuścić do indywidualnych rozstrzygnięć w zakresie spraw sumienia, ale to było głosowanie biznesowe. Działka dla kościoła na kolejny kościół. 5 kościół w promieniu 2 kilometrów.
W Szczecinie i województwie jest najmniejsza religijność w całej Polsce, ale kościołów coraz więcej. Mieszkańcy protestowali. Nawet radny Dzikowski zmienił zdanie i zagłosował przeciwko przekazaniu terenu na kościół. Ale PiS i Dzięga mogą – niestety – liczyć na radnych Platformy Obywatelskiej. Prawdziwe dziewice orleańskie i prawdziwy osioł dardanelski…

wit

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here