Święci Masoni

0
608

Na marginesie świąt narodowych i symboli stworzonych przez wybitnych członków masonerii.

Wielu Polaków pasjonuje się historią, w ostatnich kilku latach polityka historyczna polegająca głównie na fałszowaniu i przekłamywanie historii stała się domeną państwa. Niedługo w podręcznikach historii przeczytamy o przodkach Mateusza Morawieckiego walczących pod Grunwaldem, a wcześniej zakładających gród w Gnieźnie.

Polacy – jak podają ciągle statystyki – deklarują swoje przywiązanie do kościoła katolickiego. Na nic afery pedofilskie, deweloperskie interesy, faryzejstwo i podwójne życie księży. Polak będzie bronił swojej historii i kościoła…

I świętujemy. Hymn i dzień flagi. 3 maja uchwalenie Konstytucji. Niestety wielu naszym rodakom nie po drodze ze światłością i wiedzą. Deficyty wykształcenia są aż nadto widoczne. Jeśli do tego dodamy ilość książek przeczytanych w ciągu roku przez Polaka – katolika, to nie ma się co dziwić intelektualnej aberracji.

Kościół potępia i zawsze walczył z masonerią. Do niedawna był to tak ważny problem kościoła katolickiego, że jeden z papieży poświecił encyklikę masonerii. Katechizm Kościoła Katolickiego wyraźnie stwierdzał, że przynależności katolików do masonerii jest zabroniona, podlega wręcz ekskomunice.

Tymczasem w Polsce kościół święci rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Politycy rozpływają się w zachwytach nad jej znaczeniem. Dla wytrawnego badacza – dość mizernym i krótkotrwałym. Ale jak wytłumaczyć w kazaniu fakt, że twórcy, autorzy tekstu wspomnianej konstytucji to masoni? Jak to? Ale takie są fakty. Król Stanisław August Poniatowski to mason wysokiego poziomu, jego główny doradca były Pijar, ksiądz Scipione Piattoli też mason, marszałek ówczesnego Sejmu Stanisław Małachowski – mason, główni autorzy Ignacy i Jan Potoccy to też masoni – jeden z nich był wręcz Wielkim Mistrzem. Nawet ówczesny prymas Michał Poniatowski był masonem. Hugo Kołłątaj  i 1/4 posłów to także masoni. Oni napisali i przyjęli (w delikatnie mówiąc nieuczciwy sposób) Konstytucję 3 Maja. Jeśli dodamy do tego autora polskiego hymnu – Józefa Wybickiego również masona i jednego z bohaterów hymnu generała Dąbrowskiego także masona to rodzi się pytanie – ile Polska i kościół katolicki zawdzięcza masonom? Bardzo dużo. Co bardziej wybitny Polak z kart historii to przecież mason. Polska prawica i hierarchowie kościelni muszą bardzo cierpieć kiedy te fakty im się przypomina. Ale to prawda.

Stad może świętując rocznice Konstytucji 3 Maja warto oddać hołd polskiej masonerii i świętym masonom…

Wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here