„Światło, które daje moc” w gabinecie marszałka

0
658

„Światło, które daje moc” to hasło tegorocznej sztafety Betlejemskiego Światła Pokoju, która we wtorek, 17 grudnia 2019 r. dotarła do Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.  Harcerze Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP przekazali symbol zgody i pojednania – lampion ze światłem – marszałkowi województwa Olgierdowi Geblewiczowi. 

Ten mały płomyk, silniejszy od mroku, dodaje odwagi i mocy. Wskazuje drogę, która prowadzi do życia w zgodzie i jedności. – Dziękuję za symbol pokoju, który przynosicie oraz za serdeczne życzenia. Wizyta zachodniopomorskich harcerzy na Zamku Książąt Pomorskich to piękna tradycja, cieszę się, że jest kontynuowana – mówił podczas spotkania marszałek Olgierd Geblewicz. Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów.

Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce.  Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Szwecji. Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz,  w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here