Sukces Szczecina

0
427

Nie było takiej sytuacji, aby Szczecin miał trzech ministrów konstytucyjnych. To wielka szansa, którą nasze miasto i Pomorze Zachodnie powinny wykorzystać. Wybrany na Premiera R.P. przez Sejm Donald Tusk przedstawił kilka dni temu skład swojego rządu.

Pani ministerka Katarzyna Kotula zajmować się będzie równością. Od wielu lat angażuje się w walkę o prawa człowieka, w tym prawa kobiet i osób wykluczonych. Sławomir Nitras będzie ministrem Sportu i Turystyki a Dariusz Wieczorek ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Premier Donald Tusk do swojego rządu powołuje też w randze podsekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Stanisława Wziątka, obecnego wicemarszałka województwa zachodniopomorskiego oraz wiceministra w randze sekretarza stanu posła Arkadiusza Marchewkę. Poseł Marchewka odpowiedzialny będzie za gospodarkę morską. Zajmie miejsce słynącego ze stępki i poklejonego taśmą kadłuba statku Marka Gróbarczyka.

Niewykluczone, że kolejny szczecinianin obejmie jeszcze stanowisko podsekretarza stanu w jednym z kluczowych ministerstw.

Sukces Tuska w Sejmie i sukces Szczecina. Święto demokracji zepsuł żenującą wypowiedzią „inteligent z Żoliborza”, który powinien za swoje słowa o niemieckim agencie odpowiedzieć nie tylko przed Komisją Etyki Poselskiej, ale także przed niezależnym sądem.

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here