Strajk w Szczecinie.

0
551

Panie Soska, daj Pan spokój, więcej empatii…
Zdecydowana większość szczecińskich szkół bierze udział w strajku nauczycieli. Na 87 szkół strajk zorganizowano w 78 placówkach. W szczecińskich przedszkolach sytuacja wygląda trochę lepiej. Strajkuje ponad połowa placówek.

W strajku biorą udział nie tylko członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego, ale także członkowie oświatowej Solidarności i nauczyciele niebędący członkami żadnych związków zawodowych. W rozmowach z rodzicami widać wyraźnie wsparcie i determinację dla żądań nauczycieli. Wielu pracodawców akceptuje przyprowadzanie dzieci do miejsc pracy i elastycznie patrzy na obowiązki opieki swoich pracowników nad dziećmi. Uczniowie solidaryzują się z nauczycielami.

Tymczasem wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska, wykazał się totalnym brakiem empatii wobec nauczycieli i rodziców. Na konferencji prasowej stwierdził, że miasto nie rozważa w ogóle możliwości wypłaty rekompensaty strajkującym nauczycielom. Takie deklaracje złożyło wielu prezydentów miast w Polsce, ale również w województwie szczecińskim. Może warto zaapelować do Prezydenta Piotra Krzystka, żeby rozważył takie możliwości, chociażby częściowej rekompensaty. Krzysztof Soska ma swoje poglądy na edukacje i politykę. Wiadomo, że był głównym hamulcowym porozumienia z Koalicją Obywatelską i dalej najchętniej tkwiłby w objęciach PiS-u… Panie Prezydencie może ktoś inny w magistracie powinien odpowiadać za oświatę? Nie jest to głos odosobniony. Radni Koalicji Obywatelskiej już taki apel do Prezydenta Krzystka skierowali. Przewodniczący zachodniopomorskiej PO dr Arkadiusz Marchewka powiedział wprost, że będzie prosił Prezydenta Krzystka, aby znalazł sposób na zrekompensowanie utraconego przez nauczycieli wynagrodzenia w innej formie, dopuszczalnej przez prawo.
red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here