Stoewer wrócił do domu

0
833

Sześć zabytkowych samochodów trafiło już do Muzeum Techniki i Komunikacji. To pierwszy transport z prywatnego muzeum marki Stoewer, które kupiło miasto.

Muzeum poświęcone najsłynniejszym szczecińskim przedsiębiorcom z XIX i XX wieku przez dziesięciolecia działało w Wald-Michelbach, w niemieckiej Hesji, niedaleko francuskiej granicy. Jego właścicielem był Manfried Bauer, która za ponad 3 mln zł sprzedał Szczecinowi całą swoją kolekcję.

Do Szczecina przyjechały już samochody: C-2 z 1913 r., S-8 z 1928 r., V5 Sport z 1931 r., V5 cabrio-limousine z 1931 r., Arkona z 1939 r. oraz Sedina z 1939 r. Pozostałe eksponaty, czyli m.in.: maszyny do szycia, rowery, narzędzia i dokumenty trafią do Szczecina jeszcze we wrześniu. Prawdopodobnie pod koniec października w Muzeum Techniki i Komunikacji zostanie przygotowana specjalna wystawa nowych nabytków marki Stoewer.

Trzy z aut, które właśnie trafiły do Szczecina, będzie można zobaczyć na własne oczy już w ten weekend. To modele S-8, V5 Sport i Sedina. W sobotę muzeum jest czynne od 10 do 18, a w niedzielę od 10 do 16. Zachęcamy do wizyty w Zajezdni Sztuki, nie tylko z powodu nowych eksponatów, ale także w związku z obchodami 140-lecia komunikacji miejskiej. Z tej okazji w weekend wstęp do Muzeum będzie kosztować tylko 5 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here