Stocznia w Świnoujściu…

0
690

Tak wygląda Stocznia w Świnoujściu po ataku pisowskich barbarzyńców.

„Polska w ruinie”, „powstawanie z kolan” czy „odbudowa przemysłu stoczniowego” to fałszywe hasła znane nie tylko z kampanii PIS z 2015 roku. To nie pusta fabryka nici w Nowej Soli winna być teraz tłem propagandowego paplania Beaty Szydło – jej koleżanki i koledzy z PIS przygotowali dla niej już dużo więcej miejsc bardziej zasługujących na hasło „Polska w ruinie”.

Niestety te idiotyczne brzmiące hasła praktycznie do dzisiaj brzmią w propisowskich i kontrolowanych przez tą partię mediach – lokalnie mam na myśli tracące od lat widzów, słuchaczy czy czytelników TVP Szczecin, Radio Szczecin, Kurier Szczeciński czy niestety ostatnio spacyfikowany w ramach Mediów Regionalnych przez Orlen Głos Szczeciński. W tych mediach takiej prawdy o „odbudowie” branży stoczniowej niestety moim zdaniem nie znajdziecie.

Zamieszczone prawdziwe zdjęcia – choć jako żywo przypominają zdjęcia z Mariupola czy bombardowanych przez Rosjan ukraińskich miastach – to nie wynik rosyjskich nalotów – to dzieło życia budowniczych promów, układaczy stępek, twórców dokumentacji technicznej promów, publicystów fałszywych certyfikatów, sygnatariuszy lipnych listów intencyjnych, fachowców od klejenia taśmą kadłuba lodołamacza Puma, pani od okien co to jej kot srał na stępkę, Gróbarczyka, a także pewnego gościa co zrobił osobiście sam z siebie idiotę przed sądem dostając prawomocny wyrok certyfikujący prawomocnie jego żenujący brak kompetencji.

Gdzieś tam w głowie brzmi mi jeszcze hasło klepane do obrzydzenia „Tusk morderca stoczni” chociaż prywatna Stocznia Szczecińska zbankrutowała w 2002 roku za czasów rządu SLD a nie PO-PSL (2008 – 2015) a jeden ze współodpowiedzialnych za destrukcyjną likwidację Świnoujścia i za fatalne wyniki finansowe stoczni Gryfia niejaki Artur Trzeciakowski był praktycznie do niemal samego końca prezesem Stoczni Szczecińskiej Nowa zamkniętej przez KE za pobieranie nielegalnej pomocy publicznej w latach 2004 – 2007. I choć kiedyś „to był Tusk” to teraz lista morderców stoczni w Świnoujściu jest długa…

Rafał Zahorski

foto: Rafał Zahorski-Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here