Oto w najbardziej prosty sposób demaskuję historię fałszowania rzeczywistości przez Szczeciński Park Przemysłowy Sp. z o.o. Przypomnę, że szmatławą i kłamliwą, 4 stronicową ulotkę rzekomej (bo nieistniejącej) Stoczni Szczecińskiej Sp. z o.o. dystrybuował SPP w dniu 25.07.2018 (w lipcu!!!) na oficjalnym otwarciu promu jednego ze szczecińskich powszechnie szanowanych armatorów – celowo nie wymieniam nazwy promu i armatora – bo armator ani prom nie ma nic wspólnego z tym szwindlem i dlatego nie zasługuje by, go mieszać do tej afery.
Przypomnę, że w lipcu SPP nie miał owego wspomnianego w ulotce certyfikatu, a nawet nie zakończył 2 etapu certyfikacji OHSAS 18001. Certyfikaty SPP otrzymał dopiero 28.08 i to nie na budowę jednostek czy konstrukcji offshore, a jedynie na zarządzanie projektami. Tym samym włoska RINA potwierdziła certyfikatem, że Park to nie Stocznia i że zgodnie z ISO 9001 i OHSAS 19001 może jedynie zarządzać projektami – czyli budować statki czy konstrukcje offshore przez inne stocznie nadzorując jedynie ich pracę. To jest zasadniczy fakt podważający w ogóle kłamliwe stwierdzenie, że Park to Stocznia. Ponadto, co ważne – z obecnymi certyfikatami Park Przemysłowy nie byłby w stanie zgodnie z tymi standardami wybudować nawet naszej słynnej fejkowej stępki rdzewiejącej zresztą po dziś dzień (od 26.06.2017) na jego terenie, a konkretnie na nieużywanej do budowy statków (poza jachtami) pochylni Wulkan.
Oto wykładnia prawna specjalnie dla Zarządu Szczecińskiego Parku Przemysłowego sp. z o.o.:
Skuteczność zmian w spółce z o.o. może mieć charakter konstytutywny bądź deklaratoryjny.
W związku z tym dokonując zmian w spółce z o.o. musimy mieć świadomość, że niektóre z nich zaczną obowiązywać dopiero w momencie ich wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (wpis konstytutywny), zaś część z nich już od momentu ich podjęcia (wpis deklaratoryjny).
Wpis konstytutywny jest ważny dopiero z chwilą wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. Co ważne, nie w dniu złożenia wniosku, a dopiero w dniu dokonania aktualizacji wpisu przez sąd rejestrowy.
Wszelkie zmiany umowy spółki, aby były ważne, będą wymagały wpisu konstytutywnego. Powyższy fakt wynika z art. 255 § 1 k.s.h. Stanowi on, że zmiany w umowie spółki wymagają łącznie uchwały wspólników i wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego.
Do zmian wymagających wpisu konstytutywnego będą zatem należeć wszelkie zmiany umowy spółki m.in.: zmiana siedziby spółki (miasta), zmiana firmy (nazwy) spółki, podwyższenie lub obniżenie kapitału spółki, zmiana sposobu reprezentacji spółki, poszerzenie PKD
Rafał Zahorski
Od redakcji: warto dodać, że 18 września b.r. posłowie Norbert Obrycki i Arkadiusz Marchewka złożyli doniesienie do Prokuratury na obecny Zarząd Szczecińskiego Parku Przemysłowego w związku z posługiwaniem się fałszywą nazwą i podrobionymi certyfikatami.